Motor soğutma suyu

Aracınız
Civic FD6 2008
Öncelikle herkese merhaba 2008 model fd6 Honda sahibiyim aracı yeni aldım araç hakkında çok fazla bilgim yok yaşadığım yerde de aracı gösterebileceğim usta sanayi yok forumlardan ve kitapçıktan anladığım kadarıyla motor soğutma suyuna %50 su %50 antifriz koymak gerekiyor bunu koymak için de suyu komple boşaltıp öyle koymak gerekiyor. Bazı yerler de mevcut suyun üzerine boşaltmadan ekleme yapmamak gerektiği, aracın arıza vs olmazsa su eksiltmeyeceği o yüzden su koymak gerekmediği yazıyor ne kadar doğrudur araç kullandıkça su eksiltmez mi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Öncelikle herkese merhaba 2008 model fd6 Honda sahibiyim aracı yeni aldım araç hakkında çok fazla bilgim yok yaşadığım yerde de aracı gösterebileceğim usta sanayi yok forumlardan ve kitapçıktan anladığım kadarıyla motor soğutma suyuna %50 su %50 antifriz koymak gerekiyor bunu koymak için de suyu komple boşaltıp öyle koymak gerekiyor. Bazı yerler de mevcut suyun üzerine boşaltmadan ekleme yapmamak gerektiği, aracın arıza vs olmazsa su eksiltmeyeceği o yüzden su koymak gerekmediği yazıyor ne kadar doğrudur araç kullandıkça su eksiltmez mi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Motor soğutma sıvısı komple değişmesi gerekli. Daha önceki araçlarımda tapadan suyu boşaltarak hortum ile su haznesinden sirkülasyon yaptırarak radyatör ve hortum içerisinde bulunan pisliklerin çıkmasını sağlayarak %60 antifriz %40 su şeklinde dolumu yapmıştım. 3 yıllık fd6 kullanıcısıyım. Aracım hiç su eksiltmedi. Eğer hortumlarda veya radyatör sisteminde kaçak yoksa aracınızın contası sağlamsa su eksiltmemesi gerekiyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

Bu konuya bir bakmanızı öneririm.

Hondanın fabrika antifirizi 5 sene veya 200.000 km. gibi uzun süresi vardır. Değiştirmeden önce suyun derecesine bakılabilir. Kaçak varmı gözlenebilir.
Yine ben değiştirmek istiyorum derseniz. Youtube'da videolardan yardım alabilirsiniz. Antifiriz olarak kaliteli marka almanızı öneririm. Castrol veya Shell gibi. Bunlar konsantre olarak satıyorlar. Siz %50 oranında saf su ile karıştırarak başka kapta önceden hazırlamanız lazım. Motorun içindeki suyu tamamen boşaltmak zor. Radyatör suyu boşaltılıyor. Altta tıpası var. Sistemin hava almaması için ekleme esnasında dikkat etmeniz gerekiyor. Yedek depoyuda söküp temizleyip Max. çizgisine kadar doldurulur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız

Hondanın fabrika antifirizi 5 sene veya 200.000 km. gibi uzun süresi vardır. Değiştirmeden önce suyun derecesine bakılabilir. Kaçak varmı gözlenebilir.
Yine ben değiştirmek istiyorum derseniz. Youtube'da videolardan yardım alabilirsiniz. Antifiriz olarak kaliteli marka almanızı öneririm. Castrol veya Shell gibi. Bunlar konsantre olarak satıyorlar. Siz %50 oranında saf su ile karıştırarak başka kapta önceden hazırlamanız lazım. Motorun içindeki suyu tamamen boşaltmak zor. Radyatör suyu boşaltılıyor. Altta tıpası var. Sistemin hava almaması için ekleme esnasında dikkat etmeniz gerekiyor. Yedek depoyuda söküp temizleyip Max. çizgisine kadar doldurulur.

Belirtmekte fayda var, su kireçli musluk suyu değil saf su olmalı. Yoksa sistemde tıkanma yaşanır. Bu yüzden konsantre yerine normal karışım alıp koymak daha mantıklı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Hocam ufak bir düzeltme yapayım, fabrikasyon antifrizin ömrü ilk sefer için 10 yıl/200bin km :) sonraki yıllar 5 yıl/100bin km. (Honda Tip 2 kullanılırsa)

Aracınız
Hiç uğraşmak istemiyorsaniz servisten alın 2 ay önce 220 liraydı 4 litre ben orijinal olsun diye kendim aldım kendim değiştirdim sistem hava yapmaması için bir kaç da püf noktası var anlatabilirim 10 dk sürer degistirmek.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hiç uğraşmak istemiyorsaniz servisten alın 2 ay önce 220 liraydı 4 litre ben orijinal olsun diye kendim aldım kendim değiştirdim sistem hava yapmaması için bir kaç da püf noktası var anlatabilirim 10 dk sürer degistirmek.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
80-100 lira verip 2 yılda bi değiştirmektense 220 verip 5 yıl kullanmak daha mantıklı.hava aldırmama püf noktaları neler peki.anlatır mısınız.hala kararsızım gerçi servisten mi alsam .yoksa castrol mu alsam diye.ama her türlü kendim değiştirmek istiyorum

İphone6s

Geri