Motor yeni çalıştıktan sonra stop ediyor?

S. A arkadaşlar bir sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim aracım 2003 vtec 2 bir hafta önce motor yapıldı sabah arac calışmadı akü den olabilir diye takviye yaptım calıştırdım şarj olsun diye rölanta da calışır vaziyette bıraktım ama 5.10 dk calıştıktan sonra kendisi istop etti tekrar marşa vurdum ve takviyesiz calıştı iş yerine geldim şimdi tekrar denedim sıkıntısız calışiyor.
Çalışırken İstop etmesi neden olabilir sizce akü zayıf oldugu için mi yoksa başka bir sıkıntı olabilirmi..?

Redmi 4X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Akü zayıf olabilir, motor soğuk çalıştığında rolantide ciddi oynama varsa subap ayarını düzgün yapmamış veya gaz kelebeği kirli bırakılmış olabilir.
Aracı birkaç gün kullanıp gözlemlemek lazım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
S. A arkadaşlar bir sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim aracım 2003 vtec 2 bir hafta önce motor yapıldı sabah arac calışmadı akü den olabilir diye takviye yaptım calıştırdım şarj olsun diye rölanta da calışır vaziyette bıraktım ama 5.10 dk calıştıktan sonra kendisi istop etti tekrar marşa vurdum ve takviyesiz calıştı iş yerine geldim şimdi tekrar denedim sıkıntısız calışiyor.
Çalışırken İstop etmesi neden olabilir sizce akü zayıf oldugu için mi yoksa başka bir sıkıntı olabilirmi..?

Redmi 4X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ve aleykümselam.
> Öncelikle akünüzü kontrol ettirin.
> Çalışırken stop etmesi durumunu motoru yapan usta ile yüzyüze görüşün.
> Rolantide oluyorsa boğaz kelebeği ve subap ayarından şüphelenirdim. Araç 5-10 dakikada lpg'ye geçmiştir. Bu yüzden Lpg ayarı ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Ek olarakda regülatör, filtre ve enjektörler takip edilmeli. Benzinde stop etmiyorsa lpg ağırlık kazanır.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri