Motordan gelen ses

Merhaba arkadaşlar 2017 model ocak ayında aldıgım ortalama 14 bin km olan rs im var.Araçta rolantide gazlamada herhangi bir ses yok motorda sağlıklı çalışıyor ancak yola çıktıgımda özellikle camları açtıgımda gazladıgım zaman motordan böyle rüsgar sesi gibi bir ses geliyor acaba turbodan geliyor olabilirmi servise götürdüm turbo sesi normal dedi sorun yok dedi ançak ilk aldıgımda Emin’im. Böyle bir ses yoktu ıslık sesi diyorlar ama degil rüzgar sesi gibi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazabilirmi birde turbo göstergesinde de bir anormallik yok turbo köküne kadar basıyor ama ses var tşk ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam sorun klima açıkken (A/C ON modunda özellikle) oluyor ve o kısımdan geliyor rampada daha çok çıkıyor ses. Bana da turbodan dolayı geliyor gibi bir şeyler dediler ufak bir rüzgar yada ıslık sesi gibi ses geliyor.

Ha şu var gaza bastın mı devir yükselince tııııııssss diye bir ses geliyor o hava filtresinin sesi onunla karıştırmıyorsunuz dimi?

Merhaba arkadaşlar 2017 model ocak ayında aldıgım ortalama 14 bin km olan rs im var.Araçta rolantide gazlamada herhangi bir ses yok motorda sağlıklı çalışıyor ancak yola çıktıgımda özellikle camları açtıgımda gazladıgım zaman motordan böyle rüsgar sesi gibi bir ses geliyor acaba turbodan geliyor olabilirmi servise götürdüm turbo sesi normal dedi sorun yok dedi ançak ilk aldıgımda Emin’im. Böyle bir ses yoktu ıslık sesi diyorlar ama degil rüzgar sesi gibi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazabilirmi birde turbo göstergesinde de bir anormallik yok turbo köküne kadar basıyor ama ses var tşk ederim

Hava emiş sesi olmasın o

ywzckr

0
Gaza basınca oluyor rolantide bir sorun yok

Gaza basinca 1 saniye sonra turbo hava emmeye baslar turbodan gelir hocam o islik sesi o ses butun turbolu araclarda olur. Cami kapatirsaniz cok az gelir dikkat etmezseniz farketmezsiniz bile. Ama cam acikken duymaniz gayet normal.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bir de klima tarafından ıslık sesi gibi ses geliyor pencereler kapalıyken farkedilir o sizde oluyor mu?

Aracınız
Turbodan gelen ses kayıt yapan varmı acaba ben o sesi sadece test sürüşünde duydum ama kendi aracımda doyamadım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic ve türbo he ? Ne yalan soyliyim Çeşme otobaninda kirmizi 1.5 ı tampon farkıyla gecince arabamı bir kez daha sevdım 900 lira verip sadece hız limitorumu kaldırmak istemedim yazilimla atmosferik arabamda. :))) Her halde satardı sahibi 180 HP yapiyorsun, 210 ile limitliyorsun, üzerine CVT vites kutusu..

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bence kullanan arkadaş seni dişine göre görmemiş olabilir bence kendini kandırmana gerek Yok sen bence en yakın Honda bayiisine gidip rs ve hb olanı bir TEst sürüşü yap

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri