Motordan gelen tık tık sesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan musti2105
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ad Soyad
Mustafa kocaaslan
Aracınız
Civic aracım yok
Mrb arkadaşlar aranıza 1 ay önce katıldım, aracin motorundan çalışırken tık tık diye ses geliyor , normal sesimi bu yoksa varmi başına gelen aracı tam bilmediğim için sizden yardım bekliyorum araştırdım genelde lpg sesli çalışır o yüzden dediler ama 2017 eco elagance arac

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Mrb arkadaşlar aranıza 1 ay önce katıldım, aracin motorundan çalışırken tık tık diye ses geliyor , normal sesimi bu yoksa varmi başına gelen aracı tam bilmediğim için sizden yardım bekliyorum araştırdım genelde lpg sesli çalışır o yüzden dediler ama 2017 eco elagance arac
Merhaba, lpg enjektör sesi olabilir. Motor sıcakken araç çalışırken kulağınızı motora verin ve aracı benzine alın. Ses kesilirse enjektördendir, bu da normal bir durum.

Ad Soyad
Mustafa kocaaslan
Aracınız
Civic aracım yok
Arac benzinde aynı sesi yapmıyor lpg alinca yapıyor ses normalmi yoksa sizce ustaya göstermem gerekiyormu

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Kaputu açın..Motoru çalıştırın...Benzinde iken ses yok...Lpg ye geçince motorun tam üstünde lpg enjektörleri devreye girdiği anda tık tık tık tık diye ses gelir normaldir...izleyin dinleyin...Normal olduğuna kanaat getirin...iyi günler

Geri