Civic FD6 Motordan gelen tıkırtı sesi

Aracınız
Civic FD6 2008
SelamunAleyküm Aile ;

Bi kaç aydır motordan fazla bi ses gelmeye başladı 2008 model cıvıc 190.000 km triger zinciri aldıgımdan beri hiç değiştirmedim 100.000 km yaptım normal bakımları hariç trigerine hiç baktırmadım daha doğrusu . Bu ses problemini yaşayan varmı araba sogukken sanki traktör gibi calısıyor baya canımı sıkıyor her ustaya güvenemiyorum malesef ama bu sesin trigerden geldigini düşünüyorum başına gelen oldumu ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Sesi duymadan, görmeden cevap vermek çok zor. Ama zincirden önce motor kulağı ve gergi kütüğüne baktırmak daha doğru olur.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/threads/yeni-ueyelerin-tanisma-mesaji-nasil-olmalidir.99/

Civic FD6 motorlarında triger zincirlidir ve ömrü motor ömrü ile aynı kabul edilir.
Belitttiğiniz motorun çok sesli çalışması hususunda öncelikle aracınızın subap ayarının, sonrasında @bLind hocamın dediği gibi motor kulağı ve v kayış gergi kütüğünün kontrolünü yaptırarak ilerleyin, bence öncelikle uzun süredir yaptırmadıysanız iyi bir Honda ustasına subap ayarı yaptırmanızı tavsiye ederim.
Linkteki konuyu da bilginiz olması açısından incelemenizi tavsiye ederim.

Geri