NGK Buji multimetre ölçüm

Ad Soyad
Ahmet Aydınlı
Aracınız
Civic FD6 2009
Ngk buji ölçümü ile ilgili olarak yapmış olduğum buji ölçümünde ;

izfr6k-11 olanlar 4-84, 4.96,4.94, 4.60

İzfr6k-11s olan 4.40, 4.84, 4.95, 5.79

değerleri çıkıyor.

En iyi değerim5kiloohm olduğu bilgisi mevcut.

5.00 a göre baya düşük olan 4.40 veya yüksek 5.79 un etkisi nedir?herhangi bir sıkıntı olur mu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Biraz yabancı kaynaklara ve satıcılara baktım. Ngk için Ohm değeri 5 K diye belirtmişler. Ohm değeri hakkında başka forumdan şu tarz bir bilgi buldum. Normal ohm değerinin düşmesi ise ömrünün bittiği anlamına geliyor. Ohm değerinin çok düşük veya yüksek olması bobin için ikiside problemmiş.

Özetlemek gerekirse:
– Buji direncinin olması gerekenden daha fazla olması bobini yeterli voltaj sağlamakta zorlayacaktır ve bobin ömrünü kısaltacaktır ve zorlanan bobin belki yeterli voltajı sağlayamayacak ve ateşlememe problemine sebep olacaktır.
– Buji direncinin olması gerekenden daha az olması ise bobin üzerinde istenmeyen akıma sebebiyet verip yanmasına veya ömrünü kötü etkileyebilir. Normal bir ateşlemenin sonucu ortaya çıkan artık enerjiyi almak olan bu direnç, alamadığı için istenmeyen ateşlemeler olabilir veya radyonuzda ateşleme sesini duyabilirsiniz…

Ad Soyad
Eray ÖZTÜRK
Aracınız
Civic FD6 2009
FD6 içi çin malı buji takılmış olursa araç 2bin devirde tekleme yaparmı ? Yada onerebileceğiniz fd6 orjinal buji markası varmı ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
FD6 içi çin malı buji takılmış olursa araç 2bin devirde tekleme yaparmı ? Yada onerebileceğiniz fd6 orjinal buji markası varmı ?
İ-vtec Honda'larda geçiş zamanlamasından dolayı düşük devirlerde hafif silkeleme yapabiliyor. Bunu en aza nasıl indirebiliriz diye düşünün. Buji, subap ayarı, boğaz kelebeği temizliği, egr temizliği, güzel bir Lpg Afr ayarı gibi.

Fabrikasyon bujileri Denso ve Ngk

CivicTR%20Forum1808008666.jpg

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ahmet Aydınlı
Aracınız
Civic FD6 2009
@eray34 konu ile ilgili araştırma yaptım. Forumdan yazılanları okudum, bilenlere sordum,kitapçıktan , netten araştırmalar yaptım ve ngk yurtdışına mail attım gelen cevaba göre bir sonuç oluşturdum. Öncelikle ngk distribütör den temin eden bayilerden almalısınız. Sahtesi çok dolaşıyor piyasada. Ve sahte konusunda contası cıkmayanlarda mavi yazılılarda üretilmiş durumda. İşin özü mutlaka güvenilir bir yerden almanı tavsiye ederim. Ben izfr6k-11s ve izfr6k-11 olanıda aldım kutu ve bujileride detaylı inceledim. Yukarıda ohm değerlerini yazmıştım.
İzfr6k-11s Tayland üretimi yaZıyor. İzfr6k-11 olan ise japon üretimi kutu üzeri renkler ve içinden çıkan buji kutuları izfr6k-11s e oranla daha iyi. Ayrıca her ikiside orjinal olamasına ragmen ohm değerleri olarak japon üretimi olan daha stabil. Forumdan okuduğum kadarı ile de aralarında paslanmaz conta farkı olduğunu belirttikleri için ben 11 olanı tercih ettim. Ayrıca yurtdışı sitesinde motor numarası karşısında ızfr6k-11s yazan buji yanında alternatifi 11 yazdığı için kitapçıktaki 1.6-1.8 ile 2.0 motor farkını dikkate almadım. Çünkü yurtdışı sitelerinde yapılan açıklamalarda 11s in 1.8 için olduğu 1.6 motor karşılığı net olarak olmadığını gördüm fd6 kasa için. Ayrıca yazdığım bujilerin olması gereken en idral ohm değeri her nekadar 5 kiloohm olması gerekse örneğin distribütörden aldığım 5 paket bujiden çıkan 20 bujiyi ölçsen hepsi 5 olarak çıkmazz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Eray ÖZTÜRK
Aracınız
Civic FD6 2009
@eray34 konu ile ilgili araştırma yaptım. Forumdan yazılanları okudum, bilenlere sordum,kitapçıktan , netten araştırmalar yaptım ve ngk yurtdışına mail attım gelen cevaba göre bir sonuç oluşturdum. Öncelikle ngk distribütör den temin eden bayilerden almalısınız. Sahtesi çok dolaşıyor piyasada. Ve sahte konusunda contası cıkmayanlarda mavi yazılılarda üretilmiş durumda. İşin özü mutlaka güvenilir bir yerden almanı tavsiye ederim. Ben izfr6k-11s ve izfr6k-11 olanıda aldım kutu ve bujileride detaylı inceledim. Yukarıda ohm değerlerini yazmıştım.
İzfr6k-11s Tayland üretimi yaZıyor. İzfr6k-11 olan ise japon üretimi kutu üzeri renkler ve içinden çıkan buji kutuları izfr6k-11s e oranla daha iyi. Ayrıca her ikiside orjinal olamasına ragmen ohm değerleri olarak japon üretimi olan daha stabil. Forumdan okuduğum kadarı ile de aralarında paslanmaz conta farkı olduğunu belirttikleri için ben 11 olanı tercih ettim. Ayrıca yurtdışı sitesinde motor numarası karşısında ızfr6k-11s yazan buji yanında alternatifi 11 yazdığı için kitapçıktaki 1.6-1.8 ile 2.0 motor farkını dikkate almadım. Çünkü yurtdışı sitelerinde yapılan açıklamalarda 11s in 1.8 için olduğu 1.6 motor karşılığı net olarak olmadığını gördüm fd6 kasa için. Ayrıca yazdığım bujilerin olması gereken en idral ohm değeri her nekadar 5 kiloohm olması gerekse örneğin distribütörden aldığım 5 paket bujiden çıkan 20 bujiyi ölçsen hepsi 5 olarak çıkmazz.

Değerli bilginiz ve zamanınız için teşekkür ederim.

Geri