obdII cihazı hakında öneri

Subaplarin sıkı olduğunuda gösteriyor mu ?

myna

0
Subaplarin sıkı olduğunuda gösteriyor mu
Eğer öyle bir hata kodu varsa gösterir zaten :) ama subap ayarı geldiğini anlamak için basit bir yöntem var araç çalışırken kaputu açıp dinlediğinizde şıkırtılı çalışır sesi fark edersiniz onla uğraşamam derseniz de ben arabamda otururken anlamak istiyorum Diyorsanız da motordan dizel motor sesi gibi hırıltı sesi gelir ve sarsıntılı çalışmaya başlar işte subap Ayarınız gelmiş demektir :)

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

@myna hocam arıza lambası yanınca obd2 taktigimizda neresi arızalı koddan öğreniyoruz yani iyi bişey bu LPG beynindede var dimi giris oraya takincada bilgi alabiliyoruzmu

myna

0
@myna hocam arıza lambası yanınca obd2 taktigimizda neresi arızalı koddan öğreniyoruz yani iyi bişey bu LPG beynindede var dimi giris oraya takincada bilgi alabiliyoruzmu
Araçta ecu bağlantısı var bazı arabalar da sol alt bazı arabalarda sağ altta olur sokete bu cihazı bağlıyorsunuz Wifi ya da Bluetooth hangisini aldıysanız onunla bağlantı yapıyorsunuz play store dan torque, car scanner tarzı uygulamalar ile arıza kodlarını görüp silebiliyorsunuz. Lpg beyninden bu cihaz ile bağlantı yapılmıyor. Aynı zamanda anlık tüketim, anlık güç üretimi gibi bilgileri de veriyor.

Hocam fd6 premium kasa obd soketi 16 pin mi ve versiyon olarak 2.1 mı alalım 1.5 mi

Son düzenleme:

myna

0
Hocam fd6 premium kasa obd soketi 16 pin mi
sizin aracınızda 8 pin ancak satılan cihazlar 16 pinli olmasına rağmen uydugunu söyleyenler var kullananlar da var . ek bilgi olarak vtec2'ler de 16 pinmiş bunu da yeni öğrendim . alıp kullandıgınızda sizin aracınızda bi sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum uyumusuzluk konusunda sıkıntı olmuyormuş ( bi fd6 da denersem daha ayrıntılı bilgi verebilirim ) 1,5-2 hafta içinde fd6 aracımda denerim şu an vtec2 ve eg4 yanımda fd6 yatışta :)

Mini-Elm327-Bluetooth-OBD2-V2-1-OBD-2-Ara-Te-his-Arac-Taray-c-Elm327-OBDII.jpgMini-Elm327-Bluetooth-OBD2-V2-1-OBD-2-Ara-Te-his-Arac-Taray-c-Elm327-OBDII (1).jpg hocam siyah ile mavi arasında ne fark var siyah Biraz pahalı anlayamadım fd6 premium için hangisini almalıyım telefonum android

myna

0
İkisi de aynı ama Wifi olanlar gecikmesiz ve daha uzak mesafeden bağlanıyor Bluetooth cihazlar 30-50 TL arası Wifi cihazlar 70-110 TL arası satılıyor daha alt fiyata Wifi cihazlar var ama ucuz etin yahnisi misali pek güven vermiyor bana.

Geri