Civic FK7 Ön hoparlör sorunu

Arkadaşlar iyi günler bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. 6 aylık aracımın ön konsolundan titreşimli yollar da trim sesi geliyordu. Haliyle ses rahatsız ediyordu. Ön havalandırma ızgarası civarından geliyordu ses. Ön konsol üzerinde ki hoparlörden geldiğini düşündüm ve hoparlörü tırnak vasıtası ile kaldırdım. Hoparlöre bağlanan kablodan sesin geldiğini fakettim ve kumaş bantla bantladıktan sonra ses kesildi. Fakat daha sonra hoparlörü oturttum lakin hoparlör kapağının köşesinde boşluk oluşuyor. Çok gözüme çarpıyor. Acaba hoparlör aynı zaman da yapışkanlıy dı da ben kaldırınca mı yapışkanı gitti diye düşünüyorum. Bu konuda tecrübeli veya bilgili abilerin yorumunu beklerim IMG_4087.JPGIMG_4086.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar iyi günler bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. 6 aylık aracımın ön konsolundan titreşimli yollar da trim sesi geliyordu. Haliyle ses rahatsız ediyordu. Ön havalandırma ızgarası civarından geliyordu ses. Ön konsol üzerinde ki hoparlörden geldiğini düşündüm ve hoparlörü tırnak vasıtası ile kaldırdım. Hoparlöre bağlanan kablodan sesin geldiğini fakettim ve kumaş bantla bantladıktan sonra ses kesildi. Fakat daha sonra hoparlörü oturttum lakin hoparlör kapağının köşesinde boşluk oluşuyor. Çok gözüme çarpıyor. Acaba hoparlör aynı zaman da yapışkanlıy dı da ben kaldırınca mı yapışkanı gitti diye düşünüyorum. Bu konuda tecrübeli veya bilgili abilerin yorumunu beklerim Ekli dosyayı görüntüle 262874Ekli dosyayı görüntüle 262875

O kapağın yapıştırıldığını düşünmüyorum. Genelde o tarz kapaklar tırnaklı olur. Bahsettiğiniz boşluk belki daha önce de vardı ve siz farketmiyordunuz? Çok gözünüze takılıyorsa, kapağı söküp yukarıda duran plastiğin köşesini fönle ısıtıp biraz aşağı doğru büküp istediğiniz forma getirip tekrar yerine takabilirsiniz.

O kapağın yapıştırıldığını düşünmüyorum. Genelde o tarz kapaklar tırnaklı olur. Bahsettiğiniz boşluk belki daha önce de vardı ve siz farketmiyordunuz? Çok gözünüze takılıyorsa, kapağı söküp yukarıda duran plastiğin köşesini fönle ısıtıp biraz aşağı doğru büküp istediğiniz forma getirip tekrar yerine takabilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Daha önce yok idi o açıklık açıkçası böyle şeylere de dikkat ederim olsa gözümden kaçmazdı. İlk aklıma silikonu da kaldırdık da odan mı tam yapılmıyor tarzı bi düşünce geldi.

Geri