Ön lastik fren balataları yada disklerinden gelen ses?

Aracınız
Selam araç hareket halindeyken özellikle düşük hızlarda hafif bir sürtme sesi geliyor, geri vitese takınca da yine tiz bir sürtme sesi geliyor; bazen de ses yapmıyor...
uzun yola gittim geldim; taş vs..vs.. kaçmıştır diye düşünmüştüm halen kesilmedi bu ses..
balata- fren diski vs..vs.. den mi olabilir?

araç 42 bin km de orjinal balataları var üzerinde; acaba balatalar bittiğinde ikaz vs.. lamba ile haber veriyor mu? yoksa elle kontrolle mi anlaşılır?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Balata bittiğinde uyarı vermiyor kontrol edilmesi gerekiyor. @spider35

Kemal

0
Bende aracımda farklı bir sorun var uuzn yolda yaklaşık 120 km hızla giderken frene bastığımda titreme oluyor fren çok az tutuyor bu konuda bilginiz var mı acaba

Aracınız
Civic FB7 2012
buyuk.ihtimal disklerden yapar eger diskleri degisirsen balatalarla bir degis degistikten sonrada diskler sicakken tekerlere su vurmamani tavsiye ederim genelde diskler oyuzden bozuluyor kisacasi arac yoldan gelir gelmez yikamayin aracı sogusun yikicaksaniz o sekil yikayin

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Selam araç hareket halindeyken özellikle düşük hızlarda hafif bir sürtme sesi geliyor, geri vitese takınca da yine tiz bir sürtme sesi geliyor; bazen de ses yapmıyor...
uzun yola gittim geldim; taş vs..vs.. kaçmıştır diye düşünmüştüm halen kesilmedi bu ses..
balata- fren diski vs..vs.. den mi olabilir?

araç 42 bin km de orjinal balataları var üzerinde; acaba balatalar bittiğinde ikaz vs.. lamba ile haber veriyor mu? yoksa elle kontrolle mi anlaşılır?

Orjinal balataların üzerinde minik çentik,tırnak var. O çentik diske sürttüğü için ses yapıyor. Çentik olmasının sebebi balata bitmeye yakın çentik diske sürtüp ses yapsın kullanıcı kıllanıp balatayı değiştirsin diye. Diğer türlü metal metale sürtüp diske zarar veriyor.

iPhone cihazından gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Orjinal balataların üzerinde minik çentik,tırnak var. O çentik diske sürttüğü için ses yapıyor. Çentik olmasının sebebi balata bitmeye yakın çentik diske sürtüp ses yapsın kullanıcı kıllanıp balatayı değiştirsin diye. Diğer türlü metal metale sürtüp diske zarar veriyor. iPhone cihazından gönderildi.

Aynen öyle o çentik lastik sökülmeden görülüyor muydu?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Aynen öyle o çentik lastik sökülmeden görülüyor muydu?

Balatanın ne kadar kaldığını lastiği sökmeden de görebilirsiniz, o çentiği sanayide traşlayıp bi 3-5 bin km daha bin gel değiştirelim de diyebiliyorlar.

iPhone cihazından gönderildi.

Aracınız
Selam haftasonu bosch car servise götürdüm aracı özellikle arka balatalar çok azalmış;önlerde azalmış dedi bakan eleman ve ön - arka balata için 310 lira fiyat verdi.Bana çok uygun geldi;işçilikte dahilmiş..
bosch car serviste parçalarda bosch olacaktır ama dediğine göre 30 bin km. falan gidermiş.. yetkili serviste ne kadar istenirdi yakın zamanda var mı değiştiren arkadaşlar?

Geri