Civic FC5 Ön Park Sensörü Hatası

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Ben de geçen hafta serviste değişimini yaptım, talep ederken bence mutlaka bültenin yayınlandığı konusunda bilgili olduğunuzu net belirtin. Sadece şikayetle gelenlere olabiliyor ,yağmurlu havalarda sensoru kapatın diye döndüklerini bile biliyorum.

Dün bana da ısrarla yağmurda yapar abi diyor. Yağmurda kapatacaksam ne anlamı var çölde yaşamıyoruz ki :) Yılın her zamanı yağmur alıyor güzel ülkemiz :)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kullanım kitapçığında yağmurlu havada kullanılmaz yazmıyor deyin bakalım ne diyecekler.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Panjur bugün değişti şansıma akabinde izmire yağmur yağdı şuanlık sensörlerde sapıtma gözlemlemedim. Değişim sorunu çözüyor gibi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hocam sökülen panjurla yeni taktıkları panjurun sensör yuvalarında mı değişiklik var yer olarak dikkat ettinizmi

Arkadaskar bende de ayni durum var ve bunun yaninda sileceklerde hafif cisentide sapitip surekli calisiyor bununla ilgili bir bulten var mi?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaskar bende de ayni durum var ve bunun yaninda sileceklerde hafif cisentide sapitip surekli calisiyor bununla ilgili bir bulten var mi?
Sileceklerle alakalı bir şey yok geneli sıkıntılı maalesef tam verimli çalışmıyor bazen tam istendiği gibi bazen çise olsa dahi sanki fırtına varmış gibi hızlı çalışıyor .

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Sileceklerle alakalı bir şey yok geneli sıkıntılı maalesef tam verimli çalışmıyor bazen tam istendiği gibi bazen çise olsa dahi sanki fırtına varmış gibi hızlı çalışıyor .

Bu sabah bıraktım aracı servise ön panjur değişimi için. Bırakmışken otomatik silecekten olan şikayetimi de belirttim. Kış yaklaşıyor. Geceler serin olmaya başladı. Haliyle sabah erken saatlerde ön cam nemleniyor. İleride kırağıya, buzlanmaya çevirecek daha da soğudukça. Sabah ilk çalıştırmada ön cam full nemli olmasına rağmen otomatik silecek devreye girmiyor. Off konumuna alıp tekrar otomatiğe çeviriyorum bu kez de çalışmaya başlıyor ama durmak bilmiyor 10-12 dakika falan çalışıyor. Videosunu çekip gösterdim bir baksınlar diye ama bir şey çıkacağını sanmam. İlk günden beri düzgün çalışmıyor zaten. Biraz koymuş olmak için koymuşlar.

Bu sabah bıraktım aracı servise ön panjur değişimi için. Bırakmışken otomatik silecekten olan şikayetimi de belirttim. Kış yaklaşıyor. Geceler serin olmaya başladı. Haliyle sabah erken saatlerde ön cam nemleniyor. İleride kırağıya, buzlanmaya çevirecek daha da soğudukça. Sabah ilk çalıştırmada ön cam full nemli olmasına rağmen otomatik silecek devreye girmiyor. Off konumuna alıp tekrar otomatiğe çeviriyorum bu kez de çalışmaya başlıyor ama durmak bilmiyor 10-12 dakika falan çalışıyor. Videosunu çekip gösterdim bir baksınlar diye ama bir şey çıkacağını sanmam. İlk günden beri düzgün çalışmıyor zaten. Biraz koymuş olmak için koymuşlar.
Hocam yağmur sensörü serviste resetlerse düzelir. Benimde öyleydi şuan düzgün çalışıyor.

POT-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Hocam yağmur sensörü serviste resetlerse düzelir. Benimde öyleydi şuan düzgün çalışıyor.

POT-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben de öyle dedim elemanlara. Sonuçta bunlar sensörlerle çalışıyor. Bir düzgün çalışıp çalışmadığına bakın ya da bir reset imkanı varsa resetleyin dedim.

Teo16

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Merhaba,
Bugün ön panjur değişimi yapıldı. Tampon komple söküldü. Dışarıda panjur değişti ve tekrar yerine takıldı. Bakalım şimdi yağmurda deneme sırası geldi.
Servisin dediğine göre Sensörün takıldığı yerde boşluk varmış ve su birikmesi yapıyormuş. Dışarıdan bir fark yok. Sensörün takıldığı yer değiştirilmiş.( Pozisyonu değişmeden )

Geri