Civic FC5 RS Ön Takım Sesleri

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Bir kaç ay once fc5 Eco executive aracını satarak rs e geçiş yaptım. Araçtan herşeyi ile çok memnunum. Tek birşey hariç. Ön takimlardan kasislerden geçişlerde gelen muazzam ses hariç. Sanki kasisten geçtikten sonra hala sallanmaya devam ediyor gibi. Ve yüksek bir deses eşlik ediyor. On takimlardan gelen ses konusunda çok hassasım sırf bu yüzden tekrar eski aracıma donmeyi dusunuyorum. Aracım daha 24 bin de 2017 model. Hem özel servise hem de yetkili servise goturdugumde aracım butun alt aksamının normal olduğunu bu km de takımlarda priblem olmayacağını aracın sert amortisör yay yapısından dolayı bu seslerin normal olduğunu söylediler. Eski kasa type r larda yay değişimi yapıldıktan sonra aracın konforu artıyordu. Bunda da öyle birşeyler yapılabilir mi. Özellikle rs kullanıcısı arkadaşların yorumlarını ve varsa çözümlerini bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler.

Aracınız
Civic FB7 2015
Rs kullanmadım ama normal civic ten rs kasaya geçenler aracın süspansiyonunun sert ve sesli çalıştığını hep söylerler. Civic =takur tukur

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Üstad bu benim sahip olduğum 3. Civic.fc5 Eco exe yine iyiydi ama Yani bunun ön takım sesleri fd6 dan bile kötüymüş. Yapılabilecek hicbirsey yokmu acaba. Kullanan arkadaslarda da durum aynı mı. Hiç yay işine görev varmı acaba. Yada fc5 exe yayı yada OEM bir yay taksak sonuç alabilrmiyiz acaba. Onu merak ediyorum. Bulunduğum ilin de yollar bozuk. Hiç tadı yok.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bizde hem Rs hem Sport Plus var. Rs ilk günden itibaren sol tarafta ses yaptı, problemin bulunması çok uzun sürdü, ilk önce direksiyon kutusu denendi vs ama daha sonra salıncak hatası olduğu ortaya çıktı. Salıncak değiştirildikten sonra düzeldi.
Burada zahmetli olan serviste parçaların tek tek , diğer araçlardan parçalarla değiştirilip denenmesi ama başka bir yolu da pek yok.

Aracınız
Civic FC5 2020
en ufak sarsıntılı yerde bile diğer araçlara göre rahatsız edici sesi bende maalesef duyuyorum. Bi de araçta alt ses izalasyonu da yapılmasına rağmen.

Bu araca biraz takoz lastikleri ekleseler ve süspansiyonlarını da biraz daha kaliteli koysalardı sorunu çözerlerdi.

Anlaşılan testleri yaparlarken hep asfaltta kullanıyorlar...

1000 bakıma gittiğim zaman konuyu iletecem ama birşey değişeceğini sanmıyorum. Belki de üyemizin söyledği gibi salıncaklarda sorun vardır .

Bu konuda ustalardan basit işlemlerle çözüm önerileriniz makbule geçecektir. Belki bir kaç takoz lastiği :):):)

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Bir kaç ay once fc5 Eco executive aracını satarak rs e geçiş yaptım. Araçtan herşeyi ile çok memnunum. Tek birşey hariç. Ön takimlardan kasislerden geçişlerde gelen muazzam ses hariç. Sanki kasisten geçtikten sonra hala sallanmaya devam ediyor gibi. Ve yüksek bir deses eşlik ediyor. On takimlardan gelen ses konusunda çok hassasım sırf bu yüzden tekrar eski aracıma donmeyi dusunuyorum. Aracım daha 24 bin de 2017 model. Hem özel servise hem de yetkili servise goturdugumde aracım butun alt aksamının normal olduğunu bu km de takımlarda priblem olmayacağını aracın sert amortisör yay yapısından dolayı bu seslerin normal olduğunu söylediler. Eski kasa type r larda yay değişimi yapıldıktan sonra aracın konforu artıyordu. Bunda da öyle birşeyler yapılabilir mi. Özellikle rs kullanıcısı arkadaşların yorumlarını ve varsa çözümlerini bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler.
Bende de 2019 Eco elegance var Benim ön takımda da ses vardı servise götürdüm dört bı tarafın salıncaklarını değiştirdiler fakat fazla sürmeden ses tekrardan başladı

Geri