Önden gelen gacırtı sesi

Aracınız
Civic FD6 2007
2007 civic yeni aldım, 4-5 gün kullandım herhangi bir ses yoktu, sağa çekme problemi yüzünden ön sağ ve sol amortisör takozlarını değiştirdim, birsüre sorun yoktu, sonra birden bir gün kadar sonra ön sağdan acayip bi gacırtı sesi gelmeye başladı, bu ses aynen viraj lastiklerinin çukur tümsekten geçerken çıkardığı ses gibi ama bazen 1 saat boyunca sürekli geliyor, bazen de kendi kendine kesiliyor saatlerce ses yok, biraz da gıcırtı yapan ofis koltuklarının sesi gibi, dışarılara da ses gidiyor, yoldan geçenler de rahatlıkla duyuyor, ses gelince çukur tümsek farketmiyor düz yolda giderkende sinir bozucu gacır gucur bir ses geliyor, ustaya göstermeye gittim, usta araca biner binmez ses kesildi rezil olduk HAHA... usta bizi pimpirikli zannetti ikinci elde ses gelir ses istemiyorsan sıfır al falan dedi... aslında o yaptığı işe toz kondurmamaya çalışıyor ya neyse... yahu ilk arabamız değil neler gördük geçirdik 12 yıldır bu 8. arabam :D o sesi sen duysan içerde iki dakka duramazsın :D ne adamlar var ya...

Bu sesin kaynağı nedir? fren kaliperleri olabilirmi yada ekspertiz motor kulağında bişeyler var ses yapar demişti ama usta sağlam gözüküyor değişmeye gerek yok devam dedi, ses oradan gelebilir mi? ses gelmeye başladımı çok sinir bozucu oluyor kendimi 50 yıllık kamyon sürer gibi hissediyorum resmen...

Son düzenleme:
Geri