Özel servis tavsiye(Ankara,Kayseri,Nevşehir)

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar Ankara’da hangi özel servise gidip bütün ağır bakımlarını yaptırabilirim gönül rahatlığıyla Aracım 120.000 küsürde
2013 Honda fb7 eco otomatik
Bu arada Nevşehirdeyim.Bakım için Kayseri’ye gidiyordum.Özel serviste ağır bakımda buji değişiminde bujilere diş kaptırılmış ve düzgün sıkılmamış.Honda inciroğlunda (yetkili serviste) diş açtırdım yeniden ve orijinal buji taktırdım.Kayserideki ustalara güvenmiyorum ama sizlerin güvendiği biri varsa yine yazın.Ankaraya gitmeye razıyım ama iyi bir usta tavsiyeniz varsa

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız. Ankara'da Hondacı Mehmet'e gitmiştim memnundum. Hondacı Kadir ve Bar Honda var bunlara gidiliyor genelde.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Daha önce benzer bir konu görmüştüm oradan da yardım alabilirsiniz ama ben yine de tavsiyede bulunayım. Hondacı Kadir ustaya 10 yıldır gideriz bir sıkıntı yaşamadık.

Aracınız
Civic FB7 2014
Aracımızı 2. el olarak aldık. Eski sahibiyle görüştüğümüzde Bar Honda'ya götürdüğünü söyledi. 48.000 bakımını orada yaptırdık biz de. İyiler, bir sorun yaşamadık.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar Ankarada Yılmaz Honda var tavsiye ederim 10.000 bakımı v kayışı değişimi yaptırdım memnun kaldım ustalıklarıda karakteri iyi bir usta

Aracınız
Civic FB7 2013
Hondacı Kadir, Bar Honda ve Honda Yılmaz Ankara’da tercih edilen ustalar bunlar galiba. Teşekkürler arkadaşlar ben Yılmaz Honda’yla görüştüm. Tatil dönüşü bakım yaptıracağım. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Aracınız
Civic FC5 2021
Selamlar. Güncelleme gibi olsun bu mesaj Tuzla da oturuyorum. İstanbul anadolu yakası yanda izmitte özel servis önerisi olan var mıdır?

Aracınız
Civic FC5 2021
Selamlar. Güncelleme gibi olsun bu mesaj Tuzla da oturuyorum. İstanbul anadolu yakası yanda izmitte özel servis önerisi olan var mıdır?

Fb7 2015 eco elegance ve prins lpg bu arada. Lpg için ayrıca başka servise götürmeye gerek var mı yoksa özel servis aracım tamamına bakar mı? İlk arabam ve İlk defa servise götüreceğim için bilmiyorum.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Arkadaşlar Ankara’da hangi özel servise gidip bütün ağır bakımlarını yaptırabilirim gönül rahatlığıyla Aracım 120.000 küsürde
Bu arada Nevşehirdeyim.Bakım için Kayseri’ye gidiyordum.Özel serviste ağır bakımda buji değişiminde bujilere diş kaptırılmış ve düzgün sıkılmamış.Honda inciroğlunda (yetkili serviste) diş açtırdım yeniden ve orijinal buji taktırdım.Kayserideki ustalara güvenmiyorum ama sizlerin güvendiği biri varsa yine yazın.Ankaraya gitmeye razıyım ama iyi bir usta tavsiyeniz varsa

Kayseri'de hangi ustaya götürdünüz acaba?
Kayseri'de Honda Metin usta var, en iyisi o dur.

Aracınız
Civic FD6 2007

Ben de tavsiye aradım ve Honda Metin ustayı tavsiye ettiler ama ben gittiğime pişman oldum. Benim araç (2007 honda civic otomatik) gergi kütüğü değişecek idi. Gergi kütüğünün değişimiyle alakalı bir kaç video izledim. Türkiye'den, Amerikadan vs. Her usta motorun altına kriko koyup, motoru sabitliyor, sonra motor kulaklarını söküyor. Bizim gadasını aldığım Metin ustamız (Adı sanırım Muammer Yıldız) arabanın altına kriko koymadığı gibi, motor kulağını söktü. Haliyle motor sol aşağı doğru çöktü. Bu haliyle kalsa iyi. Bir de duruma göre arabanın altına bakacaksa lifti yukarı kaldır, üstten işi varsa aşağı indir. O vaziyette, sadece sağ motor kulağının tuttuğu boştaki motoru bir aşağı bir yukarı. Usta, motorun altını kriko ile sabitlemeyecek misiniz diyeyim dedim. Çok biliyorsan kendin yap falan der diye seslenmedim. O arabayı indirip kaldırdıkça benim içim gitti. Motoru geri takmak için, çırak ayak getirdi. Plana göre bu ayağı motorun altına yerleştirecek, lifti aşağı indirince motor yükselecek o da kulakları takacak. Çırak bir türlü yerini bulamadı. bu eli düşmede çocuğa yerini tarif ediyor. Yahu o çocuk yanlış bir yere ayağı koysa, sen de arabayı indiridiğinde o bölge hasar alsa ne olacak? Sen ayağı yerleştir, nereye konacaksa, çocuk düğmeye bas dersen basar. arabayı indirdi, motor yükselmedi. çocuk yanlış yere koymuş. Sonra buldu da araba indi, motor yükseldi, sol motor kulağını taktı. Bir daha kolay kolay tercih edeceğimi sanmıyorum .Elimde ekipmanım olsa daha iyi ustalık yaparım. İnsan ısmarlama iş yapmayacak, çoluk çocuğa iş yaptırmayacak. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ha kimi tavsiye edersin derseniz, başka usta da yok. Kötünün iyisi ancak bu işte.

Geri