Orjinal akü olarak ne kullanılmalı

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben epey araştırmıştım, bulamamıştım, sonrasında 325 TL'ye (üstünden çıkanı verip) mutlu nun 55 ah aksünü takmıştım. Aracımda lpg haricinde bir exta tesisat yok, şu anlık gayet memnunum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Aracınız
Civic FB7 2014
Bende bu gün FB7 aracıma mutlu 55amper akü aldım.eski akü tam 2 sene önce alınmıştı.garanti bitti akü bitti.fiyat 350 kartal mutlu akü bayiinden aldım.

Ad Soyad
Hüseyin
Aracınız
Honda HRV
Mutlu Akü iyidir.özellikle bir konuya değinmek istiyorum arabanın orijinalini bozmayın 45a ise 45lik takın 40 numara giyen vatandaşa 44 numara ayakkabı olurmu hiç.. kapatilan honda fabrikasında çalışan baş ustadan 6 yıl evvel bizzat duydum zaman sürecinde şarj dinamosunda,elektrik tesisatında sorun çıkarabiliyormuş fazla akımı araç atamadığından ötürü.

SM-A217F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mutlu Akü iyidir.özellikle bir konuya değinmek istiyorum arabanın orijinalini bozmayın 45a ise 45lik takın 40 numara giyen vatandaşa 44 numara ayakkabı olurmu hiç.. kapatilan honda fabrikasında çalışan baş ustadan 6 yıl evvel bizzat duydum zaman sürecinde şarj dinamosunda,elektrik tesisatında sorun çıkarabiliyormuş fazla akımı araç atamadığından ötürü.

SM-A217F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Mutlu akü eskiden gerçekten kaliteli aküler üretiyordu ama şu andaki Mutlu akü'nün eski ile alakası yok.
Maalesef benim yaşadığım tecrübe anlattığınızın tam tersini gösteriyor.
Aracın üstünden gelen 47Ah'lık Mutlu akü 5. yılında biraz marş uzamaya başlamıştı, makinede ömrü %45lerde görünüyordu, ilerde kafam rahat olsun diye yerine taktırdığım Mutlu 55Ah akü 2. yıl bittikten 2 ay sonra bir anda çalışmaz hale geldi.
Forumda gözlemlediğimde Mutlu Akü alan birçok kişi aniden akülerinin öldüğünden şikayetçi, şanslı olanlar aküleri garanti bitmeden arıza verince garanti kapsamında değişim yaptırabiliyorlar.
Her halikarda şu anda dar tipi Japon akülerde genel bir kalitede düşüşü olduğunu düşünüyorum.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Varta 60Ah aldım. Eski aküyü verip üzerine 380-TL verdim. Umarım bu düzgün gider.

Temmuz 2021'de %91 çıkan "Varta" akü, geçen hafta marş basmadı. Geçen cuma da takviye ile çalıştı, sonra bu cumartesi yine çalışmadı.
Ölçtürdüm %19 çıktı!
Yani Varta vs hikaye çıktı tamamen. Piyasada aküler 650-TL'den başlıyor (Feza Akü), 800-TL varta, 750-TL İnci, 850-TL Mutlu akü.
Geçen birkaç ay önce abim Rocket akü almıştı, ben de sanayide 5-6 yer gezdim hepsi önerdi ve kampanya ile 500-TL ye 3 YIL Garantili 45a orijinal boyutlu Rocket akü aldım.
Bundan sonra Varta benim için çöpten farksızdır. Kendilerine de yazacağım, araba son 2 ay harici her gün binilen bir arabaydı. Malum yakıt zamlarından sonra daha az biniyordum ama bu kadar kısa gitmesini hiç beklememiştim.
Akü alacaklar varsa Rocket tavsiyemdir, zaten dünyanın en büyük akü üreticilerinden biriymiş araştırdım.

Aracınız
Temmuz 2021'de %91 çıkan "Varta" akü, geçen hafta marş basmadı. Geçen cuma da takviye ile çalıştı, sonra bu cumartesi yine çalışmadı.
Ölçtürdüm %19 çıktı!
Yani Varta vs hikaye çıktı tamamen. Piyasada aküler 650-TL'den başlıyor (Feza Akü), 800-TL varta, 750-TL İnci, 850-TL Mutlu akü.
Geçen birkaç ay önce abim Rocket akü almıştı, ben de sanayide 5-6 yer gezdim hepsi önerdi ve kampanya ile 500-TL ye 3 YIL Garantili 45a orijinal boyutlu Rocket akü aldım.
Bundan sonra Varta benim için çöpten farksızdır. Kendilerine de yazacağım, araba son 2 ay harici her gün binilen bir arabaydı. Malum yakıt zamlarından sonra daha az biniyordum ama bu kadar kısa gitmesini hiç beklememiştim.
Akü alacaklar varsa Rocket tavsiyemdir, zaten dünyanın en büyük akü üreticilerinden biriymiş araştırdım.
Hocam varta aküde gene dar olan 45A mıydı?

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arabayı alalı iki seneyi geçti. Benden önceki sahibi satmadan bir ay kadar önce akü değişimi yapmış ve Esan akü diye hiç duymadığım bir akü taktırmış, iki senedir sorun yok. Daha önceki aracımda hem Mutlu hem de Varta kullanmıştım ve ikisi de iki sene dolduktan sonra tükenmişti. Bir dahaki akü değişiminde İnci düşünüyordum ama Rocket da soracağım.

Geri