Otogazı-LPG’yi Nereden alıyorsunuz ?

Arkadaşlar merhaba
Aracı bu hafta teslim alıyoruz. Ama daha önce hep dizel veya benzili kullandık. İlkkez lpgli bir araç kullanıcaz. İnternette bir çok yorum var shell hariş heryerin katkılı olduğu ve araca zarar verdiği söyleniyor. Katkılı yakıtlardan dolayı buji değiştirenler. Sürekli sanayiye gidenler var. Sizin tercihleriniz ne yönde oluyor ? Ayrıca lpgde firma çok önemli diyorlar. Benzin dizel gibi değil kalitesine göre performans gerçekten hissedilir derecede değişim gösteriyormuş. Kullanan arkadaşlar nerelerden alıyorsunuz ?
Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Eskiden sürekli BP'den alırdım. O dönem Peugeot 307'm vardı otomatik vites. Benzinde olmayan ancak lpg'de yaşanan vites geçişlerindeki vuruntu yüzünden önce shell'in sonra opet'in yakıtını denedim. En sorunsuz kullandığım ve vuruntu problemi yaşamadığım sadece opet'ten aldığım yakıt oldu. Daha sonra civic ve punto araçlarıma da öncelikle opetten yakıt alıyorum. Zaman zaman ise shell'den alıyorum. Aralarında çok büyük fark olmasa da opet'ten aldığım lpg ile daha az km yapıyorum. Özellikle WC'lerin temizliğinide göz önünde bulundurarak biri para kazanacaksa en iyi hizmeti verenin kazanmasını isterim ben. O yüzden özellikle uzun yolda kesinlikle Opet :)

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri