Civic FC5 Otomatik Ayna katlama, Sunroof ve Cam kapatma modülü aldım

Aracınız
Arkadaşlar merhaba.

Linkteki ürünü aldım ilgilen olursa diye buraya da yazmak istedim.

https://urun.gittigidiyor.com/otomo...-ayna-ve-sunroof-kapama-modulu-2016-352292976

Fiyatı kargo dahil 159₺

Montajı da çok basit. Sadece cam kontrollerinin olduğu paneli sökmeniz yeterli. Sökmek için de trim sökmek için kullanılan plastik aparatınız yoksa düz tornavidanın ucuna bir bez sarıp panelin altına sokup hafif esnetmeniz yeterli. Zira ben öyle söktüm.

Montaj ise paneli sökmekten daha kolay. Aracın cam açma düğmelerine giden 2 kabloyu çıkarıp modüle, modülden çıkan 2 kabloyu da cam açma düğmelerine takıyorsunuz. Kablo kesme ekleme yok. Her şey soketli.

Modülü de uygun bir yere sıkıştırmanız yeterli. Zaten kıpırdayıp ses yapma şansı yok. Ben sıkıştırdıktan sonra camı açıp kapattım hengi bir sıkışma sürtme olmadı.

Gelelim özelliklerine;

Aracın kapılarını uzaktan kumanda ile açınca aynalar anında açılıyor.

Aracın hızı 15km/s i geçince kapıları güvenlik amaçlı otomatik olarak kilitliyor.
Aracı stop ettiğinizde kapıları açıyor.
Araçla seyahat ederken acil durum freni yaptığınızda kapıları yine güvenlik amaçlı otomatik olarak açıyor.

Araçtan indiğinizde camları ve sunroofu açık bırakırsanız uzaktan kumandadan aracı kilitlediğinizde önce aynaları sonra da sunroofu ve camları aynı anda kapatıyor.
Bazı modüllerde sürücü kapısını açınca aynaları kapattığını, bu durumun da araçtan inerken arkadan geleni görmeme riski oluşturduğunu okumuştum. Bu modüle o sıkıntı yok. Aracı kilitleyince aynalar katlanıyor.

Ayrıca içerdeki ayna katlama düğmesi de çalışmaya devam ediyor. Mesela düğmeden aynaları kapalı konumda bıraktığınızda kumandadan kapıları açınca aynaları açmıyor.

Özelliklerden kullanmak istemediklerinizi modülün üzerinde bulunan 6 adet switch le devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Umarım ilgilenen arkadaşlara faydalı olabilmişimdir.

Keyifli forumlar...

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arkadaşım bende taktırmıştım bu modelden ama 15km hıza ulaşınca kapılar kilitlenmiyor neden acaba ne yapmalıyım yardımcı olur musun

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşım bende taktırmıştım bu modelden ama 15km hıza ulaşınca kapılar kilitlenmiyor neden acaba ne yapmalıyım yardımcı olur musun
Modülün üzerindeki tüm switch ler açıksa otomatik kilitlemeyi yapması lazım. Switchlere baktınız mı? Yanlış hatırlamıyorsam 3 ya da 5 nolu switch olması lazım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FC5 2019
İçerideki kapıda olan ayna kapama tuşu, basılı olunca da modül aç-kapa yapıyor mu? Kışın karda aynalar kapanamayacağı için bu içerideki tuş iş görmezmi acaba?

Aracınız
Civic FC5 2019
İçerideki kapıda olan ayna kapama tuşu, basılı olunca da modül aç-kapa yapıyor mu? Kışın karda aynalar kapanamayacağı için bu içerideki tuş iş görmezmi acaba?

Arkadaşlar kendi soruma kendim cevap vereyim, belki niyetlenen arkadaşlara yardımcı olur.
Cihazı ben takdırdım şimdilik memnunum. Özellikle kendi kendine kapıları kilitlemesi süper.
Yukarıdaki soruma gelince, kapıdaki ayna tuşu basılı olursa modül aynalara müdahale etmiyor. Buda demekki kışın karda bu tuşu kapalı tutacağız, böylece hiç bir hasar olmaz.
saygılar

Geri