Otomatik Far Sensörü Sorunu

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar civic fc5 aracimda far sensörü auto konumunda iken hava kararınca yanması gereken farkarı yakmıyor hala gündüz olarak algiliyor ve çok nadir gosterge panelinde sarı renkli lamba kontrol göstergesi anlık yanıp sönüyor bununla alakalı yardımcı olabilecek var mı tekrardan kalibrasyon nasıl yapılır düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürlerE4384C89-7F93-456D-AD90-1F3DE7BEE08A.jpegE4384C89-7F93-456D-AD90-1F3DE7BEE08A.jpeg4BDF0858-334D-4D8C-9A4B-C77AEDAA8D81.jpeg

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar civic fc5 aracimda far sensörü auto konumunda iken hava kararınca yanması gereken farkarı yakmıyor hala gündüz olarak algiliyor ve çok nadir gosterge panelinde sarı renkli lamba kontrol göstergesi anlık yanıp sönüyor bununla alakalı yardımcı olabilecek var mı tekrardan kalibrasyon nasıl yapılır düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürlerEkli dosyayı görüntüle 259569Ekli dosyayı görüntüle 259569Ekli dosyayı görüntüle 259570
Yuvarlak içine aldığınız simge değil, üstten ikinci yeşil far simgesinin yanması gerekiyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yuvarlak içine aldığınız simge değil, üstten ikinci yeşil far simgesinin yanması gerekiyor.

hayir hocam İsaretledigimle alakası olabileceğini düşünmüştüm dün serviste kalibrasyonu yapıldı düzeldi bu göstergedeki ışığı sordum niye yanıp sönüyor diye butun fc5 lerde kontrol amaçlı yanıp söner sistemi kontrol ediyor dedi

Civci

0
hayir hocam İsaretledigimle alakası olabileceğini düşünmüştüm dün serviste kalibrasyonu yapıldı düzeldi bu göstergedeki ışığı sordum niye yanıp sönüyor diye butun fc5 lerde kontrol amaçlı yanıp söner sistemi kontrol ediyor dedi
HOCAM bnm fb7 de yanmıyor k lira istiyorlar aynı zamnda yağmur sensörü de garip çalışıyor bnm

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Araçta değilim suan ama hatırladığım kadarıyla otomatik far yandığı zaman hem kısa far simgesi ve auto simgesi Yanyana yanar. ama belli araliklarla auto simgesinin kaybolduğu bende farkettim. Ama herzaman hava kararınca, kısadan uzuna uzundan kısaya hiç aksatmadan kendisi otomatik yakıyor.

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Sadece otomatikte kısalar yanarken sellektor yapmam gerektiği zaman nadiren uzunları otomatik yapmadığını farkettim. Kenara çekip saniyelik far kolundan far seçeneklerini elle manuel otomatik yapıyorum düzeliyor. Bi deneyin isterseniz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Araçta değilim suan ama hatırladığım kadarıyla otomatik far yandığı zaman hem kısa far simgesi ve auto simgesi Yanyana yanar. ama belli araliklarla auto simgesinin kaybolduğu bende farkettim. Ama herzaman hava kararınca, kısadan uzuna uzundan kısaya hiç aksatmadan kendisi otomatik yakıyor.
Sadece otomatikte kısalar yanarken sellektor yapmam gerektiği zaman nadiren uzunları otomatik yapmadığını farkettim. Kenara çekip saniyelik far kolundan far seçeneklerini elle manuel otomatik yapıyorum düzeliyor. Bi deneyin isterseniz.
Peki bu sıkıntı zarfında vitesteki ışıklarda falan gitme gelme oluyormuydu benim plaka ışığım bile gidip geliyor

Aracınız
Civic FC5 2019
Tünele girdinizde öndeki araca harika bir selektör atar gibi ışık geçişi olur öğle oluyorsa oto far sensörü çalışıyor demektir

Geri