Otomatik Şanzıman Yağı

fsafak

0
Merhabalar;

60.000 kmde değiştirilmesi önerilen şanzıman yağı ile ilgili olarak değişim yaptığınız mı?
Kullanmış olduğunuz yağ’ın markası nedir?
Yağı servisten mi dışardan mı aldınız?
Aracım civic fb7 2013

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar;

60.000 kmde değiştirilmesi önerilen şanzıman yağı ile ilgili olarak değişim yaptığınız mı?
Aracım civic fb7 2013

Evet 60k da değişim yapıldı.
Yağ markası honda.
Serviste 300 tl. 'ye değişti.
Araç fb7 2015.

FD6 - FB7

fsafak

0
Aracınız
Baya kullanan var bu yağı hondaya yağ üreten firma olduğu bilgisi var
Servise çok para vermesek mi ki

Ben değiştirirken çok araştırdım.Hatta Eneos ingiltereye mail attım konuyla ilgili, sorular sordum. Birkaç gün sonra Eneos Türkiye distribütörü şirketten aradılar.Hondaya yağı kendilerinin ürettiğini söylediler.Onun üzerine yağı değiştirdim.

Bende şöyle biliyorum. hb için kullanılan yağ, hondaya özel bir yağ olduğu için daha çabuk eskiyor. 7000 km den sonra değiştirilmesi gerekiyor .kitapçıkta 0w-20 honda yağı yoksa, 5w-30 kullanın diyor .o yağ da 10.000 km rahat götürüyor.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhabalar;

Aracım civic fb7 2013

Yetkili servisde eneos koymadılar hondanın beyaz kutulu honda şanzuman yağı koyuldu eneos da kullana bilirsin kutu honda içi eneos olabilir kullananda var çok netde var satışı n11 de filan var tavsiyem özel servis yada yetkili servis yönünde tapa pulu filanda değişiyor ehli olana yaptırman yararına olur

Aracınız
Motulun şanzıman yağını kullanan var mı?Motor yağını motul kullandım şimdiye kadar bi sıkıntı çıkarmadı.Usta şanzıman yağınıda motul kullanırız dedi..Bide araç 2014 model 2015 trafiğe çıkışlı ve 50000 kmde.Şanzıman yağını değiştirmelimiyim??

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Motulun şanzıman yağını kullanan var mı?Motor yağını motul kullandım şimdiye kadar bi sıkıntı çıkarmadı.Usta şanzıman yağınıda motul kullanırız dedi..Bide araç 2014 model 2015 trafiğe çıkışlı ve 50000 kmde.Şanzıman yağını değiştirmelimiyim??

Motor yağında Motul yağı tavsiye ederim, %100 sentetik olan nadide motor yağlarından biridir.
Ancak şanzıman yağında Honda'nın kendi yağı yada Eneos ECO ATF olarak belirtilen yağ dışında kullanmanızı tavsiye etmem. Bu ikisi dışındaki diğer marka yağ kullananlarda zamanla 4.-5.vitese geçişlerde sorun olduğunu duydum-okudum. Şanzıman genel olarak uzun ömürlü ama yağ seçiyor, çok spesifik yağ kullanıyor gibi. Bence riske atmayın.
Şanzıman yağı içinde ilk sefer için 60bin, sonrasında 40binde değişim tavsiye ediliyor. Yıl olarakta ilk sefer için 4, sonraki dönemler için 2 yılda bir değişim isteniyor.
Aracınız 2014 üretim ise yıl bazında değişim zamanı gelmiş görünüyor.

Aracınız
Motor yağında Motul yağı tavsiye ederim, %100 sentetik olan nadide motor yağlarından biridir.
Ancak şanzıman yağında Honda'nın kendi yağı yada Eneos ECO ATF olarak belirtilen yağ dışında kullanmanızı tavsiye etmem. Bu ikisi dışındaki diğer marka yağ kullananlarda zamanla 4.-5.vitese geçişlerde sorun olduğunu duydum-okudum. Şanzıman genel olarak uzun ömürlü ama yağ seçiyor, çok spesifik yağ kullanıyor gibi. Bence riske atmayın.
Şanzıman yağı içinde ilk sefer için 60bin, sonrasında 40binde değişim tavsiye ediliyor. Yıl olarakta ilk sefer için 4, sonraki dönemler için 2 yılda bir değişim isteniyor.
Aracınız 2014 üretim ise yıl bazında değişim zamanı gelmiş görünüyor.

Tavsiye için teşekkürler m2hamid..Honda’nın kendi yağını servisten başka bi yerde bulamazmıyız?Servisi aradım dışarı satış yapmıyoruz dediler..

Geri