Otomatik Vites Anahtarı Bırakmama Sorunu

Aracınız
Civic FD6 2007
Arkadaşlar merhaba, 2007 Model Dream paket Civic kullanıcısıyım. Aracım 250 bin km de aracı parka aldığım zaman bazen kontak anahtarını bırakmıyor. Bazen de aracı parka alıp bir süre sonra tekrar çalıştırdığımda vites parktan D ve R moduna girmiyor mandal P de takılı kalıyor. Neyden kaynaklanıyor olabilir? Bilgi verirseniz sevinirim.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba, 2007 Model Dream paket Civic kullanıcısıyım. Aracım 250 bin km de aracı parka aldığım zaman bazen kontak anahtarını bırakmıyor. Bazen de aracı parka alıp bir süre sonra tekrar çalıştırdığımda vites parktan D ve R moduna girmiyor mandal P de takılı kalıyor. Neyden kaynaklanıyor olabilir? Bilgi verirseniz sevinirim.
Fren pedalı swicini kontrol edin.

Aracınız
Civic FD6 2007
Fren pedalı swicini kontrol edin.
öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Fren müşürünü söktürüp kontrol ettirdim ardından vites kutusunun sağ tarafındaki mandal ve yayın bulunduğu bölümleri temizlettim. Sanırım switch dediğiniz parça bu bölümde bulunuyor. Bu işlemden sonra bir süre arıza yapmadı ama şimdi her zaman olmasa bile ara ara yapıyor.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Fren müşürünü söktürüp kontrol ettirdim ardından vites kutusunun sağ tarafındaki mandal ve yayın bulunduğu bölümleri temizlettim. Sanırım switch dediğiniz parça bu bölümde bulunuyor. Bu işlemden sonra bir süre arıza yapmadı ama şimdi her zaman olmasa bile ara ara yapıyor.
Bahsettiğiniz hareketli parçalardan birisi takılı kalıyor olabilir. Hangi parça olduğunu tespit etmek gerekiyor. İlerleyen zamanlarda yolda bırakabilir.

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Videoda görülen vites kumandası mandalının kontrol ettiği kısmı açıp çalışmasını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Geri