Otomatik vites civic stoplattım

Aracınız
Civic FD6 2007
Hayatımda belki de ilk defa bir otomatik vites aracı stoplatmayı başardım, bu nasıl oldu bende tam anlamadım, yanımdakiyle konuşurken anlık bir dalgınlık sonucu frenle gaza aynı anda bastım galiba, araç birden stopladı. bir süredir manuel araç kullanıyordum onun etkisinden de olmalı, otomatik vites aracın hiç stoplamayacağını zannederdim, oluyormuş meğer, araç 2007 civic, bu stoplamanın yürüre, motora, şanzımana vs kötü bir etkisi olur mu acaba onu da düşünmeden edemedim. bu arada stoplamayı yanlış kullanmış olabilirim, bu stoplama bildiğimiz arabanın İSTOP etmesi :D yani motorun durması...

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam benim başıma da gelmişti aynı olay ve çok şaşırmıştım, yetkili servisi aradığımda subap ayarı yaptırmam gerektiğini söylemişti ve yaptırdım. Aynı sorun bir daha tekerrür etmedi. Eğer uzun zamandır subap ayarı yaptırmadıysanız araca bence bi ayar yaptırın

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2
Cıvıc 2013 Elegance Otomatik

Toyota:
Corolla 1.2 T Dream X-Pack Multidrives

Aracınız
Civic FD6 2007
Geri geri cok salarsaniz stop edersiniz test edildi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
biraz yokuş yukarı çıkıyordum da, araba da full doluydu, ama dediğinizden tam birşey anlamadım. aniden fren yapınca ve yokuş yukarı da olunca ağırlık da fazla olunca soplaması normal mi? 4*-5 ay önce motor ölçümünde %89 çıkmıştı. şanzımandada sorun yok gibi geçişler normal ve sarsıntısız. subap ayarı meselesini bir soruşturayım ben.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
biraz yokuş yukarı çıkıyordum da, araba da full doluydu, ama dediğinizden tam birşey anlamadım. aniden fren yapınca ve yokuş yukarı da olunca ağırlık da fazla olunca soplaması normal mi? 4*-5 ay önce motor ölçümünde %89 çıkmıştı. şanzımandada sorun yok gibi geçişler normal ve sarsıntısız. subap ayarı meselesini bir soruşturayım ben.

Hocam %90 subap ayarı sorununuz, başka yerlerine elletmeyin aracınızın.

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2

Toyota:

Aracınız
Civic FD6 2007
Hocam %90 subap ayarı sorununuz, başka yerlerine elletmeyin aracınızın.

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2

Toyota:
subap ayarı için illa yetkili servise gitmek gerekli mi? bana biraz uzak da, japoncu bir usta yapabilirmi rahat?

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
subap ayarı için illa yetkili servise gitmek gerekli mi? bana biraz uzak da, japoncu bir usta yapabilirmi rahat?

Herkes düzgün yapamaz hocam onun oranları felan var biraz araştırmanızı öneririm

Honda:
Cıvıc 2000
Cıvıc 2001
Cıvıc 2006 Vtec2

Toyota:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Daha önceden Honda'lara çok subap ayarı yapmış olan bir ustada olur. İyi araştırınız. Motor ne kadar soğuk olur ise o kadar iyi olur.

Geri