Otomatik vites vuruntusu

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar dün 2012 model fb7 kasa civic ile aranıza katılmış oldum. Öncelikle merhabalar.
Problemim ise bugun eşim direksiyona geçti ve ilk defa otomatik vites kullanacaktı ben nasıl vites geçireceğini anlatırken birden p konumundan d konumuna çok hızlı bir şekilde geçirdi ve doğal olarak sert bir ses geldi. Daha sonra bayır aşağı durup yavaş yavas hizlanirken vites değişiminde vuruntu yapmaya başladı. Açıkçası çok yeni olduğu için daha önce böyle bir şey var mıydı emin değilim ama hiç vuruntu hissetmemistim. Arabayı dinleyerek kullanan birisiyim. Zaten yeni olduğu için üzerine titriyorum.Olsaydi duyardım diye düşünüyorum. Sizlerde de böyle bir olay var mı?
Yani aracim bayır aşağı dururken d konumunda hareket etmeye başlayınca ilk viteste vuruntu yapıyor.
Bu arada bende ilk defa otomatik vites araba aldım. Bilmediğim bir şey varsa veya sizde de varsa kusura bakmayın.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız hayırlı olsun.aracı park ederken önce N konumuna alıp el frenini çektikten sonra P konumuna alır iseniz o ilk hareketteki vuruntuyu hissetmezsiniz.Hareket halinde ise dikkat ederseniz 1den 2 ye geçişler malesef fb7de biraz belirgin.birde bulundugum ilde yetkili servis ile konuştuğunda daha hiç fb7 şanzıman arızası yaşanmamış.Malesef genel anlamda civic biraz sesli bi araç(trim vs.sesleri)aracı fazla dinlemeyin bence.keyfini sürün.

Aracınız
Civic FB7 2014
Vitesi p den d ye alirken mutlaka mandala basip gecirilmeli..ayroca yokuslarda park ederken once n ye alip el freni cekip ,ayak frenini birakarak araci el frenine bindirip oyle p ye alin arkadasin dedigi gibi.. vites gecislerinde mutlaka mandali kullanin.. aracinizin sanziman yag degisim zamani gelmisse mutlaka orjinal honda atf dw1 yagi ile degisimi saglayin.. bu sekilde vuruntu yasamazsiniz,sadece 1den ikiye gecerken hafif bir yumusak gecis hissetmelisiniz,vuruntu degil..diger vitesler hissedilmez zaten.

Aracınız
Civic FB7 2012
Evet arkadaşlar az önce tekrar denedim bayır aşağı gaz vererek indiğimde o geçişi hissetmedim. Gaz vermeden giderken aynı şiddeti hissettim ama sorun yok muhtemelen. Biraz hassasım sanırım. Önerileriniz için teşekkürler. Dikkat edeceğim.

Aracınız
Civic FB7 2012
hassaslıkla alakası yok. doğru kullanım önemli. bende de fb7 2012 var .daha önce mazda 3, mitsunishi lancer otomatik araçlarım oldu. hepsi aynı.

Arkadaşlar dün 2012 model fb7 kasa civic ile aranıza katılmış oldum. Öncelikle merhabalar.
Problemim ise bugun eşim direksiyona geçti ve ilk defa otomatik vites kullanacaktı ben nasıl vites geçireceğini anlatırken birden p konumundan d konumuna çok hızlı bir şekilde geçirdi ve doğal olarak sert bir ses geldi. Daha sonra bayır aşağı durup yavaş yavas hizlanirken vites değişiminde vuruntu yapmaya başladı. Açıkçası çok yeni olduğu için daha önce böyle bir şey var mıydı emin değilim ama hiç vuruntu hissetmemistim. Arabayı dinleyerek kullanan birisiyim. Zaten yeni olduğu için üzerine titriyorum.Olsaydi duyardım diye düşünüyorum. Sizlerde de böyle bir olay var mı?
Yani aracim bayır aşağı dururken d konumunda hareket etmeye başlayınca ilk viteste vuruntu yapıyor.
Bu arada bende ilk defa otomatik vites araba aldım. Bilmediğim bir şey varsa veya sizde de varsa kusura bakmayın.
Arkadaşlara katilmakla beraber şanzıman yağını kesinlikle serviste değiştirin yada yağı servisten alin

Venus V6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri