P0171, P1659, P250E hata kodları ne anlama geliyor?

Ad Soyad
Talip Avcı
Aracınız
Civic FD6 2007
P0171 internette araştırdığım ve gördüğüm, tahmin ettiğim kadarıyla fakir karışım hatası.

P1659 ne olduğunu anlayamadım.

P250E Yağ seviye sensörü sanırım(yağ müşürü). Bunda sorun olduğunu düşünüyorum zaten, aracı sıkıştırarak kullandığımda iki kere sarı yağ lambası yaktı ancak ikisinde de kontağı kapatıp açtığımda yağ lambası söndü ve sürekli kontrol ediyorum yağ seviyesinde bir anormallik yok.

Bunları bakımda usta obd' den okudu, hataları sildi ancak şu anda tekrardan belirmiş midir bilmiyorum. Arabamı bulunduğum şehirde kurcalatmıyorum, iki hafta içinde şehir dışına çıkma durumum var, gittiğimde ustaya tekrar göstereceğim ancak hataların sebebini bilmek istiyorum. Aracı kullanırken herhangi bir anormallik yok. Araç Atiker lpg 'li.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam

P0171 > Fakir karışım %99 Lpg ayarından kaynaklı olur.

P250E > Yağ seviye sensörü ile alakalı. Yağ seviyeniz düşük değil ise yüksek performansta sensör yağı algılayamıyor olabilir. Arıza normal sürüşte de çok sık olmaya başlar ise sensör arızalı olabilir. Aşağıdaki linkte ayrıntılı bilgi var.

P1659 Honda Kodu - Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi Kontrol Rölesi KAPALI Arızası

- Bu kod gaz elektronik gaz kelebeği ile alakalı. Motor havuzundaki sigorta kutusundaki röleyi değiştirerek başlanabilir. Videoları izleyin anlarsınız.

Kod P1659 Honda Olası Nedenler

- Arızalı Elektronik Kısma Kontrol Sistemi (ETCS) Rölesi
- Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi Röle kablo demeti açık veya kısa devre yapmış
- Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi Röle devresi zayıf elektrik bağlantısı
- Arızalı Aktarma Organı Kontrol Modülü (PCM)

> Uzun yol için şuan en önemlisi gaz kelebeği gibi duruyor.

Ad Soyad
Talip Avcı
Aracınız
Civic FD6 2007
Geçmiş olsun hocam

P0171 > Fakir karışım %99 Lpg ayarından kaynaklı olur.

P250E > Yağ seviye sensörü ile alakalı. Yağ seviyeniz düşük değil ise yüksek performansta sensör yağı algılayamıyor olabilir. Arıza normal sürüşte de çok sık olmaya başlar ise sensör arızalı olabilir. Aşağıdaki linkte ayrıntılı bilgi var.

P1659 Honda Kodu - Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi Kontrol Rölesi KAPALI Arızası

- Bu kod gaz elektronik gaz kelebeği ile alakalı. Motor havuzundaki sigorta kutusundaki röleyi değiştirerek başlanabilir. Videoları izleyin anlarsınız.

Kod P1659 Honda Olası Nedenler

- Arızalı Elektronik Kısma Kontrol Sistemi (ETCS) Rölesi
- Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi Röle kablo demeti açık veya kısa devre yapmış
- Elektronik Gaz Kelebeği Kontrol Sistemi Röle devresi zayıf elektrik bağlantısı
- Arızalı Aktarma Organı Kontrol Modülü (PCM)

> Uzun yol için şuan en önemlisi gaz kelebeği gibi duruyor.
Çok teşekkür ederim, sağolun.

Geri