Civic FB7 P0685 Arıza kodu ve çözümü

Ad Soyad
Enes Çelikdemir
Aracınız
Civic FB7 2012
Merhabalar. Aracım özellikle gaza yüklenmelerde sanki çok seri stop ediyor ve geri çalışıyor gibi bir hareket yapıyor. P0685 : ECM/PCM güç rölesi kontrol: açık devre arıza kodu veriyor. daha önce bu arıza ile karşılaşan veya bilgisi olan varmıdır. Biraz araştırdım yabancı forumlarda bir röleden bahsediliyor. Araç tekleme gibi yaparken zaten röle sesi duyuyorum. Bir iki ustaya gittim kimisi gaz ayarı kimisi subap ayarı dedi ama sorunun daha farklı olduğunun farkındayım. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar, bu sorunla karşılaşmadım ama benzerini yabancı bir forumda okumuştum, aküyü hiç kontrol ettirdiniz mi veya akü başlarını kontrol ettirdiniz mi? Veya araçta ses sistemi veya başka bir dengesiz yük çekebilecek elektriksek bir bağlantı varmı?
Linkteki videoya da bakmanız faydalı olabilir.

Ad Soyad
Enes Çelikdemir
Aracınız
Civic FB7 2012
Teşekkürler bu videoyu izlemiştim akü bağlantı ve voltaj kontrolü yaptık sorun yok. Ekstra güç tüketimi yapacak harici bir bağlantı da söz konusu değil.

Ad Soyad
Enes Çelikdemir
Aracınız
Civic FB7 2012
sübab ayarı ve buji değişimi sonrası araç düzeldi
bujileri ölçtüğümüzde sağlam görüyoruz ama söktüğümüz de bujinin iğnesinin tamamen eridiği o yüzden ateşleme kaçırdığını bundan dolayı gaza yüklenmelerde o tepkileri verdiğini gördük

Geri