Civic FB7 P2185 Arıza 2015 FB7 Civic

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba,
Aracı yaklaşık 1 ay önce aldım.2015 model Honda Civic Eco Elegance otomatik.Bugün yolda motor arıza yaktı ve obd cihazı ile bağlanarak hata kodunu aldım.Aracın gidişinde vs herhangi bir farklılık yok ancak arızayı söndürsemde bazen 5km sonra bazen 100km sonra kafasına ne zaman eserse yanıyor.
Anladığım kadarıyla motor soğutma suyunun sıcaklığı okuyan sensörde bi sıkıntı var. Bu sensör nerde bulunur ? Başına böyle bi durum gelip çözen varsa yol gösterirse sevinirim.
Arızayla alakalı obd görüntülerini ekliyorum.
b1fb98a4751e106eaa7c5aad82d26cfb.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Geçmiş olsun. Biraz araştırdım soğutma suyu sıcaklık sensörü diye çıkıyor. En basitinden soketi çıkarıp silikon spreyi sıkıp takmaktır. Tesisatta temassızlıkda olabilir. Videoda radyatörün alt kısmında görünüyor.

P2185 HONDA - Motor Soğutucu Sıcaklık Sensörü 2 Devresi Yüksek Voltaj

P2185 HONDA Anlamı

Motor Soğutucu Sıcaklığı (ECT) sensörü 2, radyatöre bağlı bir termistördür. Güç Aktarma Organı Kontrol Modülü (PCM), bir kaldırma direnci aracılığıyla ECT2 sinyal devresine voltaj (yaklaşık 5 V) uygular. Motor soğutma suyu sıcaklığı soğudukça, ECT sensörü 2 direnci artar ve PCM, yüksek bir sinyal voltajı tespit eder. Motor soğutma sıvısı ısındıkça sensör direnci azalır ve PCM, düşük bir ECT2 sinyal voltajı tespit eder. ECT sensörü 2 çıkış voltajı, motor soğutma suyu sıcaklığı yüksek olduğunda ayarlanan değerden düşükse, PCM bir arıza tespit eder ve bir DTC kaydedilir.

P2185 HONDA Olası Nedenler

Düşük soğutma suyu seviyesi

Arızalı Motor Soğutucu Sıcaklık Sensörü

Sıkışmış veya sızdıran termostat

Motor Soğutucu Sıcaklık Sensörü kablo demeti açık veya kısa devre

Motor Soğutucu Sıcaklık Sensörü devresi zayıf elektrik bağlantısı

P2185 HONDA kod onarımı nasıl yapılır?

Yukarıda listelenen "Olası Nedenler" i kontrol ederek başlayın. İlgili kablo demetini ve konektörleri görsel olarak inceleyin. Hasarlı bileşenleri kontrol edin ve kırılmış, bükülmüş, dışarı itilmiş veya aşınmış konektör pimlerini arayın.

Aracınız
Civic FB7 2015
> Geçmiş olsun. Biraz araştırdım soğutma suyu sıcaklık sensörü diye çıkıyor. En basitinden soketi çıkarıp silikon spreyi sıkıp takmaktır. Tesisatta temassızlıkda olabilir. Videoda radyatörün alt kısmında görünüyor.

P2185 HONDA - Motor Soğutucu Sıcaklık Sensörü 2 Devresi Yüksek Voltaj

P2185 HONDA Anlamı

Motor Soğutucu Sıcaklığı (ECT) sensörü 2, radyatöre bağlı bir termistördür. Güç Aktarma Organı Kontrol Modülü (PCM), bir kaldırma direnci aracılığıyla ECT2 sinyal devresine voltaj (yaklaşık 5 V) uygular. Motor soğutma suyu sıcaklığı soğudukça, ECT sensörü 2 direnci artar ve PCM, yüksek bir sinyal voltajı tespit eder. Motor soğutma sıvısı ısındıkça sensör direnci azalır ve PCM, düşük bir ECT2 sinyal voltajı tespit eder. ECT sensörü 2 çıkış voltajı, motor soğutma suyu sıcaklığı yüksek olduğunda ayarlanan değerden düşükse, PCM bir arıza tespit eder ve bir DTC kaydedilir.

P2185 HONDA Olası Nedenler

Düşük soğutma suyu seviyesi

Arızalı Motor Soğutucu Sıcaklık Sensörü

Sıkışmış veya sızdıran termostat

Motor Soğutucu Sıcaklık Sensörü kablo demeti açık veya kısa devre

Motor Soğutucu Sıcaklık Sensörü devresi zayıf elektrik bağlantısı

P2185 HONDA kod onarımı nasıl yapılır?

Yukarıda listelenen "Olası Nedenler" i kontrol ederek başlayın. İlgili kablo demetini ve konektörleri görsel olarak inceleyin. Hasarlı bileşenleri kontrol edin ve kırılmış, bükülmüş, dışarı itilmiş veya aşınmış konektör pimlerini arayın.

Alakanız için teşekkür ederim.Yarın sensörün yerini bulup soketini bi kontrol edeyim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri