Park Lambaları Çalışmıyor

Aracınız
Civic ES7 2002
Merhaba;

Aracımın park farları çalışmıyor. İkisinin birden çalışmayı bırakması pek bilgim olmasa da patlama olasılığını gözümde düşürdü. Ayrıca dün yoldayken farları açtığımda vites üzerindeki aydınlatmada yanmamıştı vurunca kendine geldi bir iki kere tekrarladı bu durum. Ayrıca Far ve Ayna ayar düğmelerinin olduğu yerdeki aydınlatmanın lambaları değişebiliyor mu onlarda uzun süredir çalışmıyorlar.

Kontrol etmem durumlar nelerdir, bir yere göstermeden önce biraz bilgim olsun istiyorum ve İzmir'de önerebileceğiniz bir yer var mı?

2002 Civic

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba;

Aracımın park farları çalışmıyor. İkisinin birden çalışmayı bırakması pek bilgim olmasa da patlama olasılığını gözümde düşürdü. Ayrıca dün yoldayken farları açtığımda vites üzerindeki aydınlatmada yanmamıştı vurunca kendine geldi bir iki kere tekrarladı bu durum. Ayrıca Far ve Ayna ayar düğmelerinin olduğu yerdeki aydınlatmanın lambaları değişebiliyor mu onlarda uzun süredir çalışmıyorlar.

Kontrol etmem durumlar nelerdir, bir yere göstermeden önce biraz bilgim olsun istiyorum ve İzmir'de önerebileceğiniz bir yer var mı?

2002 Civic
Merhaba İsmim Ufuk....Aracın kullanım kitapçığını Bi inceleyin..Sigorta kutusunda park için olan Sigortaya bakın kopukluk var mı diye...eğer varsa üzerinde 10A 15A 5A şeklinde yazar alıp değiştirin....sonra park lambalarını bakın kararma kopma varmı için de diye...varsa değiştirin muhtemelen sorun çözülür... Yada sanayi ye gidin güzel Bi elektrikçi sorunu hemen çözer...Saygılar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ekli dosyayı görüntüle 269697

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba İsmim Ufuk....Aracın kullanım kitapçığını Bi inceleyin..Sigorta kutusunda park için olan Sigortaya bakın kopukluk var mı diye...eğer varsa üzerinde 10A 15A 5A şeklinde yazar alıp değiştirin....sonra park lambalarını bakın kararma kopma varmı için de diye...varsa değiştirin muhtemelen sorun çözülür... Yada sanayi ye gidin güzel Bi elektrikçi sorunu hemen çözer...Saygılar

Ekli dosyayı görüntüle 269697
Oto araç sigortası...resmi paylaşıyorum..Screenshot_20221003-115558_Chrome.jpg

Aracınız
Civic ES7 2002
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba Ufuk Bey;

Kitapçığı inceledim. Lambaya ulaşmak için davlumbazın sökülmesi gerekiyormuş. Sigortalar için ise ön ve arka parkların sigortası farklı mı oluyor? Çünkü parkları açtığımda arkalar yapıyorlar.

İyi günler dilerim.
Merhabalar.Sizin araçta sigorta kutusu nerededir bilmiyorum ama genelde motorun olduğu yerde yada direksiyonun sol altında olur...İş zor ise kendiniz uğraşmayın...iyi bir elektrikçi bulun derim.Saygılar

Geri