Park sensörü çalışmıyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam yapılan aksesuarlar ön led ve arka led sis 1 mart 2018 de takıldı şimdiye kadar sorun yoktu. Soket falan varsa çıkmış olabilir mi eski haline getirmek zor olacak.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam servis garantiye sokmamak için bu parçaları bahane eder diye dedim, arıza oradan olmasa bile bu şekilde çamur yapabiliyorlar.

Hocam servis garantiye sokmamak için bu parçaları bahane eder diye dedim, arıza oradan olmasa bile bu şekilde çamur yapabiliyorlar.

Anladım hocam maksadınızı sağolun. Bu arıza aksesuarcıdan kaynaklanıyor diyebilir miyiz ben önce oraya uğrayayım yapabilirse yapar yapamazsa servise mecburen.

Ben de ön sise yaptırdığımda 2 gün araç lpg ye geçmemişti aksesuarcı söktü geri taktı bi türlü olmadı en son sigorta kutusunu iyice kurcaladı bi yer gevşemiş ondanmış çözüldü(lpg ile ön ledler ne alaka dimi) ayrıca daha sonra kaza yaptığımda arka sensörlerden biri kırılmıştı kaportacı servisten gelen sensörü taktı fakat sürekli ikaz veriyordu aynı teyp kodu gibi servise gidip tanıtılması gerekiyormuş

Arkadaşlar aksesuarları yaptırdığım yere gittim soket çıkmış park sensörü aktif şuan fakat ön çapraz sensörler çalışıyor ön ortada olan iki sensör çalışmıyor. Bu haliyle servise gittim servis direk panjuru nerede değiştirdiniz dışarıda yaptırdıysanız muhtemelen garantiden işlem yapılmaz dedi.arıza tespit ücreti 250 lira istiyorlar arıza tespiti sonrası garantiye girip girmediği belli olurmuş. Garantiye girmezse ve yaptırırsam tek sensör için 800-900 dendi. Yaptırmazsam boş yere 250 lira arıza tespit ücreti ödeyeceğim. Birkaç arkadaşım bu aksesuarlar nedeniyle aracın elektronik aksamının garantisini bozduğumu belirtiyor bu ne kadar doğru? Yarın öbür gün daha büyük bir sorun olursa elektronik ben garantiden faydalanamazsam ayvayı yerim. Bin pişman olduğum yaptırmaz olaydım. Bundan sonra ders oldu bana yaptıracaksan serviste yaptır garantili olsun başın ağrımasın.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7225]Moon_23[/MENTION] Hocam söylemiştim demek istemiyorum, servislerin mantığı belli bizler de bu yüzden kendimizi sağlama almalıyız.

[MENTION=7225]Moon_23[/MENTION] Hocam söylemiştim demek istemiyorum, servislerin mantığı belli bizler de bu yüzden kendimizi sağlama almalıyız.

Hocam bütün orijinal parçalar bende en kötü orijinale çevirip başka bir servise götürmeyi düşünüyorum ama servisler fark eder mi bu parçalar sökülmüş değişmiş falan ?

Park sensörü çalışmıyor.

Arkadaşlar aksesuarları yaptırdığım yere gittim soket çıkmış park sensörü aktif şuan fakat ön çapraz sensörler çalışıyor ön ortada olan iki sensör çalışmıyor. Bu haliyle servise gittim servis direk panjuru nerede değiştirdiniz dışarıda yaptırdıysanız muhtemelen garantiden işlem yapılmaz dedi.arıza tespit ücreti 250 lira istiyorlar arıza tespiti sonrası garantiye girip girmediği belli olurmuş. Garantiye girmezse ve yaptırırsam tek sensör için 800-900 dendi. Yaptırmazsam boş yere 250 lira arıza tespit ücreti ödeyeceğim. Birkaç arkadaşım bu aksesuarlar nedeniyle aracın elektronik aksamının garantisini bozduğumu belirtiyor bu ne kadar doğru? Yarın öbür gün daha büyük bir sorun olursa elektronik ben garantiden faydalanamazsam ayvayı yerim. Bin pişman olduğum yaptırmaz olaydım. Bundan sonra ders oldu bana yaptıracaksan serviste yaptır garantili olsun başın ağrımasın.

Bu hangi servis arıza tespitine para istiyor ve de o sensörlere saçma fiyat vermiş kışın benim fc5 e arkadan vurduklarında o sensörün bir tanesini servisten almıştım 376 tl ye gerçi gerek kalmadı eskisi çalıştı ama onu da sigortadan alınca yedek olarak kaldı elimde.bence aksesuarcınıza onları söktürün eski orijinal parçaları taktırıp komşu ildeki servise gidin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.IMG_3601.jpg

Aracınız
Civic FC5 2016

Merhaba;

Servis neyin arıza tespitini yapacakmış ? Aracı dışarıda cihaza bağlatın bakın arıza ne verecek. O çalışmayan sensörlerinde sökenlerinde sorun olmasın. Bu servisler resmen vurgun yapıyorlar . Şaka gibi. Hangi ildesiniz bilmiyorum ama işin ehli bir elektrikçiye baktırın .

Sadece hayal et

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim işim dolayısıyla çok vaktim olmuyor ama sorunu çözünce paylaşırım hayırlı günler

Geri