Park sensörü çalışmıyor.

Arkadaşlar Şimdi arıza bu şekilde değil çalışıyor kısmen. Sadece ön tampon ortada ki iki sensör çalışmıyor. Marmara Honda fahiş bir ücret istediği için yaptırmadım garantinin garantisini de vermediği için.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar Şimdi arıza bu şekilde değil çalışıyor kısmen. Sadece ön tampon ortada ki iki sensör çalışmıyor. Marmara Honda fahiş bir ücret istediği için yaptırmadım garantinin garantisini de vermediği için.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam sensörün birini söküp koduna bakarak çin sitelerinden ucuza temin etme yoluna gidebilirsiniz.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Benim aracımda da bugün otobanda giderken bir ekranda park sensörlerinin hepsi kırmızı yanmaya ve P sensör tuşu yanıp sönmeye başladı.Muhtemelen benim aracımında sensör beyni bozulmuş gibime geliyor.Müsait olursam servise bir baktıracağım.

Ad Soyad
Serhan sertan
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba biliyorum çok eski bir konu ama forumda park sensörü ile ilgili bir konu açmistiniz. Bu sorunu çozebildiniz mi.. Ayni sorun bende de var .

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba biliyorum çok eski bir konu ama forumda park sensörü ile ilgili bir konu açmistiniz. Bu sorunu çozebildiniz mi.. Ayni sorun bende de var .
Hocam ticket'ın sahibi değilim ancak faydalı olabilir diye yine de yazmak istedim. Benim de aracın ön tarafından aldığı bir darbe nedeniyle sensörlerden biri kırılmış. Park sensör düğmesine basınca bir uyarı sesi veriyor ve ışık yanıp sönüyordu. Tabi ben aracı sonradan aldığım ve arızanın nerden kaynaklandığını bilmediğim için servise gitmişken gösterdim ve arızalı sensörü tespit ettiler. Bu noktada serviste değişim veya çıkma parça opsiyonu var önümde, henüz değiştirmedim. Sensörlerden biri bile bozulunca tüm sistem çöküyor maalesef, çalışmıyor park sensöründe.

Ad Soyad
Serhan sertan
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam ticket'ın sahibi değilim ancak faydalı olabilir diye yine de yazmak istedim. Benim de aracın ön tarafından aldığı bir darbe nedeniyle sensörlerden biri kırılmış. Park sensör düğmesine basınca bir uyarı sesi veriyor ve ışık yanıp sönüyordu. Tabi ben aracı sonradan aldığım ve arızanın nerden kaynaklandığını bilmediğim için servise gitmişken gösterdim ve arızalı sensörü tespit ettiler. Bu noktada serviste değişim veya çıkma parça opsiyonu var önümde, henüz değiştirmedim. Sensörlerden biri bile bozulunca tüm sistem çöküyor maalesef, çalışmıyor park sensöründe.
Ben de aracimi ikinci el aldim aldigindan beridir bu problem var, sizinkinden farkli olarak benimki çoğu zaman çalisiyor, bazen uzun bir uyari varerek devre dışı kaliyor sonra tekrar calismaya başlıyor. Neye göre bunu yapiyor anlamadim bozuksa çalışmasın değilse çalışsın.🙂

Ad Soyad
KRVN
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Herkese selam, gecen pazar gunu herhangı bır darbe ya da zorlama herhangı bırsey olmadan durduk yere park assıst hatası aldım. belli ki kronik bir sorunla karşı karşıyayız. gerek burada olsun gerek internette diğer sitelerde olsun. Park tuşunun yanıp sönmesi ve ekranda aracı çevreleyen kırmızı sensör hatasını gorenler herhangı bır darbe olmadan gordugunu belırtmıs.
bu hafta ıcınde ızmırdekı yetkılılerden bırısıne gıdecegım.

bu hatadan sonuca ulasan olmamıs sanırım henuz. beyın degısımı gıbı bırsey konusulmus ama o da bu sekıldekı arızamı tam anlayamadım.

sonuca varınca buradan yazarım.

Geri