park sensorü hatasi

Aracınız
Civic FC5 2016
arkadaslar 2017 model fc5 executive aracim ikinci el olarak 3 ay once aldim .aracimin hasar kaydi vardi bilerek aldim. park sensorlerimin ikisinde ariza oldugunu farkettim onde cisim algiliyordu bi sey yokken , kendi imkanlarimizla tamir ettik ama bugun arac tum park sensorleri ariza gosteriyor
tespitimizde iki adet park sensoru hasar gormustu kablo tesisatindada sorun vardi

sorum su alirxpressten park sensoru getirmeyi disunuyorum acaba bu fb7 ile fc5 park sensorleri birbirinr oluyormu yada bizim araclarin park sensorlerini kullanan diger honda mideli vsrmi bide onerebilceginiz uygun fiyata satis yapan adres varmi
ali expresste civic icin bizim araclara uygun park sensorleri var 10 dolar civari ama fc5 yada model belirtmemis accord yazmis ama ayni bizimkilere benziyor
ikinci el sensor icin 200 tl fiyat aldim
ankarada onerebilceginiz uygun yerler varsa sevinirim saygilarimla

SM-J320H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
sorunu simdilik cozdum iki adet park sensorum hasarliydi benim, aslinda park sensorleri tamir bile olabilir aracimi ilk aldigimda abim tamponu soktu park sensorlerinde hasarli olani tampona yapistirmislar silikonla, cikarirken govdesi ile basi birbirinden ayrildi ince bir kablo lehimledik yapistirip yerine taktik calismisti sorun ondaymis biraz bastirinca hata duzeldi ancak yamurlu havalarsa bazen onde yaklasan cisim algiliyor

sizde park sensorlerine hafif yuklenerek deneyebilirsiniz ben fazla yuklendim heralde biraz esnedi dikkatli olun

serviste onler 600 tl koseler 400 tl tanesi
cikmacida ankara icin 200tl fiyat aldim

ancak cikma alinirsa bilgisayardan araca girilip tanitmak gerekiyormus park sensorlerini

iyi bir elektrikcinin sorunu cozebilcegini dusunuyorum basit bir lehimle bile park sensorum calisir hale geldi

mesela bir tane park sensorum baya hasarli kasasi okuma yapmiyor ama sokete takili icin hata vermiyor

soketi gevsediyse hata verebilir tamponu sokturup elektrikci kontrol edebilir genel hata vermesi cok sinir bozucu arkalarda park sensorlerde devre disi kaliyor

Aracınız
Civic FC5 2017
Anladım teşekkür ederim bilgi için. Aracın biri geri geri gelirken tıklamış. Servise girsem biliyorsun bayıltacak. Teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2016
servis iscilik icin 150 tl fiyat vermisti arayip fiyat alabilirsiniz genel bakimlar fazla oluyor ama bazi parcalar sordum cikmacilardan ucuz fiyat verdiler buda cok enteresan aslinda umarim halledersiniz ama bence temas problemi olabilir servise gittmek zor olacaksa iyi bir elektrikcide sorunu cozebilir diye dusunuyorum

Aracınız
Civic FB7 2012
IMG_1776.JPG

Bende de FB7 var 2012 model. Son 1 aydır böyle bir uyarı var. Kafasına göre bazen veriyor bazen vermiyor. Sağ arkadaki bazen sürekli bir cisim varmış gibi ötüyor. Temassızlık dediler ama anlayamadım. Çoğunlukla bu uyarıyla seyahat ediyorum. Çözüm varsa ben kendim halletmek istiyorum. Değişim şartsa da yapacak bir şey yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@efbefb

Geri