Pasta cila önerisi

Aracınız
Civic FC5 2020
Alperen yanlış anlama ama
toprakyalın için demiştim ama sende bu konuda baya bir bilgilisin

şu forumdan biri gelsede şu arabayı bi yikasa yaw @aykutoglu
ile sen baya bir bılgılı ve ılgılısıniz

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eyvallah abi virüs falan bitse hayırlısıyla Bursa' ya yolum düşerse haber veririm.
Denk getirirsek güzel olur :)

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. (????? ??????? :)

aykutoğlu

Özel Üye
Alperen yanlış anlama ama
toprakyalın için demiştim ama sende bu konuda baya bir bilgilisin

şu forumdan biri gelsede şu arabayı bi yikasa yaw @aykutoglu
ile sen baya bir bılgılı ve ılgılısıniz

@Alperen58 arkadaşın eline su dökmek mümkün değil işin kitabını yazmış resmen
Ben uğraşmayı seviyorum. Detaylı temizlik yapmak hastalık gibi birşey, elimden gelmiyor felan demek yanlış. Herkesin yapabileceği basit ama zaman ve emek isteyen bir şey. Lakin öncelikle bu işten zevk alıyor, seviyor olmanız lazım yoksa yaptığınız iş bi şeye benzemeyeceği gibi sizin için tam bir işkenceye döner, zaman ve paranız boşa gider..
Bende youtube den bi kaç kanal takip ediyorum izlerken nasıl anlatsam bilemiyorum ama ergenlik döneminde 18+ video izler gibi zevk alıyorum çeşitli ürünler yada uygulamalar hakkında bilgi sahibi oluyorum neyin nasıl yapıldığı ve doğru uygulamanın nasıl olduğunu felan youtube den kolayca araştırarak buluyorum
Ben bu kanalı çok seviyorum videoları terapi gibi onlar parlattıkça ben dört köşe oluyorum

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Aracınız
Civic FC5 2018
Firma pek önemli değil burada
İstanbul dan örnek vereyim meguiars ın iki şubesini karşılaştırdığımda biri AVM altında yıkama yapan bir şube. Boya koruma yapıyoruz diyor yaptığı şey köpük + su ve pasta cilayı hazırlıksız şekilde basmak.
Diğeri Meguiars ismini hakeden bir şube ve boya koruma anlayışı sırasıyla şu şekilde ;
-Yüzey hazırlığı (demirtozu ve kil temizliği)
-İzopropil alkolle yüzeydeki yağı almak
-Polisaj işlemi ve Boya koruma ürünlerinin uygulanması şeklinde.

Malatya' da detailing işiyle uğraşan bir yer bilmiyorum malesef. Malatya da yaşayan forumdaşlarımız yer önerisinde bulunabilir.
Ancak dikkat etmeniz gereken husus istediğiniz işlemi her nereye yaptırırsanız yaptırın, polisaj öncesinde bahsettiğim yüzey hazırlama uygulamalarını yapıyor mu ?
Eğer yapmıyorsa dükkanın önünden bile geçmeyin aksi halde boyaya yarardan çok zarar verilir.

>Çift kova yıkama tekniği için ise YouTube' da Detailing Tube diye bir kanal var. Çift kova ile yıkama videosu da mevcut bu kanalda.
Videoyu İzleyip daha detaylı görebilirsiniz :)

'?? ??? ???. (??????)

Kastamonuda yaşıyorum bu arada Malatya eskide kaldı da zaten işlemleri vs. İstanbulda yaptıracağım oyuzden bilgi almak istemiştim fakat belirtmeyi unutmuşum :)

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FC5 2017
Ben uğraşmayı seviyorum. Detaylı temizlik yapmak hastalık gibi birşey, elimden gelmiyor felan demek yanlış. Herkesin yapabileceği basit ama zaman ve emek isteyen bir şey. Lakin öncelikle bu işten zevk alıyor, seviyor olmanız lazım yoksa yaptığınız iş bi şeye benzemeyeceği gibi sizin için tam bir işkenceye döner, zaman ve paranız boşa gider..
Bende youtube den bi kaç kanal takip ediyorum izlerken nasıl anlatsam bilemiyorum ama ergenlik döneminde 18+ video izler gibi zevk alıyorum çeşitli ürünler yada uygulamalar hakkında bilgi sahibi oluyorum neyin nasıl yapıldığı ve doğru uygulamanın nasıl olduğunu felan youtube den kolayca araştırarak buluyorum
Ben bu kanalı çok seviyorum videoları terapi gibi onlar parlattıkça ben dört köşe oluyorum

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Aracınız
Civic FC5 2020
Kastamonuda yaşıyorum bu arada Malatya eskide kaldı da zaten işlemleri vs. İstanbulda yaptıracağım oyuzden bilgi almak istemiştim fakat belirtmeyi unutmuşum :)
Eğer İstanbul' da yaptıracaksanız
Heroic Detailing
Detailworks
Paddock detailing
Detailing Dükkanı 216
M&M Auto Detailing
Bu yazdığım firmaları önerebilirim. Fiyat alır, hangisi kafanıza yatarsa oraya götürebilirsiniz. Gözünüz arkada kalmaz işin nasıl yapılmasını bilen yerler.
Kastamonu' da ise Evo detailing duymuştum. Gördüğüm kadarıyla düzgün ürünlerle güzel işler çıkarıyor :)

'?? ??? ???. (??????)

Aracınız
Civic FC5 2020

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Estağfurullah hocam güzel düşüncelerin için teşekkür ederim
Yazdıklarını okurken keyif aldım, yalnız olmadığımı hissettim

'?? ??? ???. (??????)

aykutoğlu

Özel Üye
Şahsen denemiş ve sonuçları karşısında şaşkına dönüş biri olarak harika bir ürün tavsiye etmek istiyorum.. Geçen hafta pazar günü iç dış güzelce yıkama yapıp iyice yorulduktan sonra çok da detaylı ve özenli olmasada Meguiars Hybrid Seramik Wax uygulaması yaptım. Ürünün kendi sitesinde ilk uygulama için iki kez, ilk kat kuru ikinci kat ıslak atıp kurulayın felan diyordu ben aşırı yorulduğum ve çok iyi bir detaylı temizlik sayfasında en iyi sonucun güzelce yıkama ve kurulama sonrasında bölge bölge uygulayıp silerek daha iyi sonuç alındığını gördüğüm için aracımı yıkadım kuruladım ve uygulama yaptım. Ama dediğim gibi yorgun olmam ve saatin geç olması sebebi ile çok da özenli yapamadım. Hatta en son bezde kalan kısımla camlara sürdüm.
Aradan tam bir hafta geçti aracımı yıkamak için su tuttum ama bir türlü ıslatamadım çok gıcık bi durum köpük yapmak için ıslatamam gerek ama boya su tutmuyor. Bir haftalık kir toz çamur su ile aktı gitti. Ürüne hayran kaldım
Bu sefer camlara da uyguladım daha detaylı ince ve özenli yaptım. Boyalı yüzeylere dokununca değişik bir kayganlık ve sanki yumuşaklık hissi veriyor.
Videoda çamurluklar film kaplı olduğu için uygulama yapmadığım kapılar ve cam ise geçen hafta özensiz bir şekilde uygulama yaptığım yer fark görünüyor..
Bu arada unutulmaması gereken bir konu bu üründe diğer pasta cila vb ürünlerde olduğu gibi MUTLAKA SOĞUK VE TEMİZ BİR YÜZEYE GÖLGEDE UYGULANMALI..!!

Bu da ürünün inceleme, çeşitli uygulama ve sonuç videosu..

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Aracınız
Civic FC5 2018
Eğer İstanbul' da yaptıracaksanız
Heroic Detailing
Detailworks
Paddock detailing
Detailing Dükkanı 216
M&M Auto Detailing
Bu yazdığım firmaları önerebilirim. Fiyat alır, hangisi kafanıza yatarsa oraya götürebilirsiniz. Gözünüz arkada kalmaz işin nasıl yapılmasını bilen yerler.
Kastamonu' da ise Evo detailing duymuştum. Gördüğüm kadarıyla düzgün ürünlerle güzel işler çıkarıyor :)

'?? ??? ???. (??????)
Cevaplarınız için teşekkürler. Yasakların kalktığı ilk gün gelip fiyat alıyor olacağım.

Pasta Cila / Seramik / Kaput kaplama sıralama bu şekilde mi olmalı yoksa kaput kaplama ikinci sırada mı?

Firmalar biliyordur muhtemelen de ben sadece ön bilgi için soruyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
Cevaplarınız için teşekkürler. Yasakların kalktığı ilk gün gelip fiyat alıyor olacağım.

Pasta Cila / Seramik / Kaput kaplama sıralama bu şekilde mi olmalı yoksa kaput kaplama ikinci sırada mı?

Firmalar biliyordur muhtemelen de ben sadece ön bilgi için soruyorum.
Aynen öyle sıralama doğrudur.
Muhtemelen filmin daha iyi tutunması için kaputa seramik yapmayacaklardır.

'?? ??? ???. (??????)

Geri