Civic FC5 Periyodik Bakım için Motor Yağı Tavsiyesi

Aracınız
Civic FC5 2017
Selam Arkadaşlar 2016 Premium Benzin Manuel fc5 araç sahibiyim. Arabanın kilometresi son bakımdan bu yana 10 bini geçti yeni yağ alacağım fakat castrolden başkasını tercih etmiyorum sitesine girip yag seçici tıkladığımda avrupa(eu) arabalarin içinde fc5 1.6 i-vtec seçeceğini bulamıyorum motulun sitesinde de aynı şekilde yardımcı olabilecek var mi?
CD59B64A-4A9F-4C7B-8D4D-05EE6AAF7B72.png

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Eğer motor durumu, yakıt bilgisi ve sürüş tarzınızı bilirseniz kendi yağınızı bulabilirsiniz. Yağın belli sınıflandırması vardır. Kullanım kılavuzunda bahseder. Bu ifadelere uygun olması yeterlidir.
> Motor Yağları API Kalite Sınıflamaları

Benzinli Motor Yağları API Kalite Sınıflaması

Yağlar, American Petroleum Institute (API) tarafından, performanslarına göre 1960'larda sınıflandırılmıştır. Buna göre motor yağları; Benzinli motorlar için "S", dizel motorlar için "C" olmak üzere iki gruba ayrılmıştır. Her grup kendi içinde, gelişen motor teknolojisine göre A, B, C gibi harflerle sınıflandırılmıştır.

Motor Yağları ACEA Kalite Sınıflamaları

Benzinli Motor Yağları ACEA Kalite Sınıflaması

1996 yılında Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği ACEA (Association des Constructaeurs Europeens d'Automobile) eski CCMC organizasyonuna ait sınıflamanın yerine yeni bir motor yağı kalite sınıflaması geliştirmiştir. Bu sınıflandırmaya göre; benzinli motor yağları A, hafif hizmet dizel motor yağları B, ağır hizmet dizel motor yağları E harfleri ile gösterilmiştir.

> Castrol'un sizin araca gidecek yağı bulmak için @İsmail Beşiroğlu hocamdan yardım alabiliriz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Castrol'den başkasını neden tercih etmiyorsunuzki?
Castrol kaliteli bir yağ ancak piyasa da çok fazla sahteside mevcut maalesef.
Castrol'un internet sitesinde de 0w20 olarak tek bir yağ uygun görünüyor,

Geri