Petlas Snow Master Kış Lastik

Panik fren de ABS si çok çabuk devreye giren bir civic kullanıcısına Yağmur fren sınıfı c olan bir lastiği niye önerelim ki...

Nokian wrd4 un üzerine kış lastiği varsa ben bilmiyorum.

Bilmeyenler için söylüyorum.
A ile C nın arasinda 6 metre var.
Yani öndeki araç A ise sen vurdun demektir.

Alıntı...
Sınıfların anlamları
Acil bir durumda birkaç metre güvenlik açısından büyük önem teşkil etmektedir. Saatte 80km’de tam fren uygulayan bir yolcu otomobilinde, A sınıfı bir lastik grubu, F sınıfı lastiklere göre 18 metre daha kısa mesafede durur.

Aracınız
Civic FC5 2017
Petlas Snow Master W651 205/55 R16 91H Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2018)

Önerir misiniz ?

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
tavsiye etmem. civicten önceki astramda vardı aynı lastik. ebatı da aynı. ilk sene fena değildi ama ondan sonraki yıllarda özellikle ıslak zemin performansı kötüydü. abs çok sık devreye giriyordu 4 kış kullandım ama güven vermedi lastik. dişleri yeni gibiydi. hiç aşınmadı diyebilirim. çok fazla kar yağmadığı için karda çok kullanma fırsatım da olmadı. petlasları vererek 1000 tl ye lassa snoways 4 205 55 r16 takdırdım civiğime. yani petlasları civiğe taktırmaya cesaret edemedim.

Nokia'nın çok farklı iklimlerde çok farklı zeminler için hazırlanan lastikler fakat petlasi kotuleyip lassa aldım demeniz garibme gitti. Detayları paylaştım daha önce fakat snowmaster W651 desen tasarımında çalışmış biri olarak, Mercedesimde de kullandım şimdi civicte de kullaniyoruz. Ama yerli malı aldığınız için kutluyorum sizi yine de.
Gönül rahatlığıyla al kullan kardeşim.
Lastik kauçuk kortbezi, çene ve yanak testlerine sokun sonra kotuleyin yerli malini

Petlas kötü o iyi Petlas kötü bu iyi. Petlas in içinde F16 savaş uçağı lastik fabrikası var.Boeing lastiklerini Petlas üretiyor.( Değişmesiyle 4 senede)

Yerli malını gömmeye ne meraklisiniz.

He bu arada Katalog verileri el ile yazılıyor.euro NCAP gibi değil. Bilinde
tavsiye etmem. civicten önceki astramda vardı aynı lastik. ebatı da aynı. ilk sene fena değildi ama ondan sonraki yıllarda özellikle ıslak zemin performansı kötüydü. abs çok sık devreye giriyordu 4 kış kullandım ama güven vermedi lastik. dişleri yeni gibiydi. hiç aşınmadı diyebilirim. çok fazla kar yağmadığı için karda çok kullanma fırsatım da olmadı. petlasları vererek 1000 tl ye lassa snoways 4 205 55 r16 takdırdım civiğime. yani petlasları civiğe taktırmaya cesaret edemedim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2018
Nokia'nın çok farklı iklimlerde çok farklı zeminler için hazırlanan lastikler fakat petlasi kotuleyip lassa aldım demeniz garibme gitti. Detayları paylaştım daha önce fakat snowmaster W651 desen tasarımında çalışmış biri olarak, Mercedesimde de kullandım şimdi civicte de kullaniyoruz. Ama yerli malı aldığınız için kutluyorum sizi yine de.
Lastik kauçuk kortbezi, çene ve yanak testlerine sokun sonra kotuleyin yerli malini

Petlas kötü o iyi Petlas kötü bu iyi. Petlas in içinde F16 savaş uçağı lastik fabrikası var.Boeing lastiklerini Petlas üretiyor.( Değişmesiyle 4 senede)

Mk yerli malını gömmeye ne meraklisiniz.

Şirket aracımda eski modelini 15 inç olanı 3 sene kullandım. Çok kolay ABS devreye giriyor. Karda iyi ama ıslak ve kuru zeminde vasat bir lastik... Daha iyileri var... F/P ürünü olarak alınabilir. Ben almam. 4 lastik üzerinde gidiyoruz, lastikte ucuza kaçmam diyelim... Sakin kullanımda hepsi aynı olabilir ama bir kere ihtiyaç duyulur o zaman fark ortaya çıkar...

Aracınız
Civic FC5 2017

Mk yerli malını gömmeye ne meraklisiniz.

Ben kötüye kötü iyiye de iyi derim. Laf olsun diye yazmam bu forumda. kullandığım bir ürün hakkında fikrimi beyan etmişim. lassayıda yeni kullanıyorum kullandıkçada deneyimlerimi paylaşırım ve de paylaşacağımı da başka konu başlığı altında mesajlarda belirttim. ayrıca daha önce petlasa kötü diyen kişilerin neden lassa kullanmaması veya almaması gerektiğini de açıklarsanız bizde öğrenmiş oluruz. araştırmalarım sonucu nokianları iyi ama çabuk parçalandığı, contileri harita skandalı, michelini aşırı pahalılığı , goodyear ultagrip 8 i etiket değerleri yüzünden eledim petlası ise zaten belirtmiştim. lassaları fiyat performans bakımından beklentilerimi karşılayacağını düşündüğüm için aldım ve kullanıyorum ve şuan için de çok memnunum. ama sizin tasarımında çalıştığınınız lastiği üreten firma keşke daha güzel bir lastik üretseydi emin olun yine onu alırdım ve kullanırdım. ama ben her taktırışımda ikinci kez balans yapılan, suda sabun gibi kayan, taş gibi sert bir lastiği neden birdaha alayım ve insanlara tavsiye edeyim ki, ayrıca kaç kere kaza atlattım ben bu petlaslar yüzünden. insanlar burada petlası kötülemek için çaba sarfedeceğini düşünmüyorum, petlası övenler petlas satıcısıdır, kötüleyenler ise başka marka lastik satanlar de değildir herhalde, en azından ben bu düşüncedeyim. lastik almayı düşünen arkadaşlara da kullanmış olduğum lastikle ilgili deneyimlerimi bu forumda paylaşmanın en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Yerli ve milli ürünlerin kullanılması hususunda ise en az sizin kadar hassas olduğumu da bilmenizi isterim.

Aracınız
Civic FB7 2012
Petlas Snow Master W651 205/55 R16 91H Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2018)

Önerir misiniz ?

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Amcam kullanıyor. Şehir içi düşük hız falan hiç sorun olmuyor diyor. Ama yol sesini acayip arttırıyor diyor. Uzun yol yapıyorsanız hondaların ses yalıtımı zaten zayıf çok başınızı ağrıtır gürültüden. Maddi durumunuz nokian, Yokohama, continental gibi lastiklere yetmiyorsa lassa, dunlop, falan da denk getiremediniz ise neden olmasın. Atraksiyondan kaçınırsınız olur biter. Karda kocaman dişleri iyi iş yapar buzda hiç biri ne olacağını garanti edemez.

Toyo yu, nokian'i Goodyear i, fuldayi TR de kim üretiyor bakın sonra konuşalım.
Türkiye kauçuk sektöründe üretim de dünya lideridir.

Aracınız
Toyo yu, nokian'i Goodyear i, fuldayi TR de kim üretiyor bakın sonra konuşalım.
Türkiye kauçuk sektöründe üretim de dünya lideridir.
Kimin nereye üretim yaptırdığına mı bakacağız, kafana göre mi üret diyorlar?

Apple'da ekranlarını Samsung'a ürettiriyor ama hala Samsung Apple'inki kadar kaliteli ekranları kendine üretmiyor.

Önemli olan üretmek mi, yoksa kaliteyi sağlamk mı?

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri