Plastik aksamdaki lekeler

Aracınız
Civic FD6 2012
Arkadaslar herkese merabalar.. evde hanim delete isimli bir urunle halilari falan temizliyordu aldim bende honda fd6 kasa aracimin kapi dosemelerine sktm.. hata yaptim.. hic bir ise yaramadigi gibi sicradigi plastik aksamda ( ozellikle cam kaldirma tuslarinin oldugu yerde) akinti gibi lekeler birakti cikmiyor ne yapmam lazim, kafaya taktim canim skldi, cilaladim ama fayda etmedi, wurth silikon sprey, deterjan bicok yolu denedim cikmiyor..

Aracınız
Geçmiş olsun.
Büyük ihtimal kimyasal içeriği plastiğe etki etti. Plastik malzemenin kimyası değişirse dışa uygulanan parlatma cila türü spreyler bir işe yaramaz. Yalniz youtube da ford transit aracın solmuş plastik tamponlarına fön makinesi türü birşeyle eski rengine getiriyorlardı. Bir araştırın derim.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Arkadaslar herkese merabalar.. evde hanim delete isimli bir urunle halilari falan temizliyordu aldim bende honda fd6 kasa aracimin kapi dosemelerine sktm.. hata yaptim.. hic bir ise yaramadigi gibi sicradigi plastik aksamda ( ozellikle cam kaldirma tuslarinin oldugu yerde) akinti gibi lekeler birakti cikmiyor ne yapmam lazim, kafaya taktim canim skldi, cilaladim ama fayda etmedi, wurth silikon sprey, deterjan bicok yolu denedim cikmiyor..

Arkadas belirtmis
Ama muhtemel deneyebilecegin yollari soyleyeyim:
1)Kirtasiyeden silgi alip silgiyle silip uzerine vazelin surmek
2)Kil uygulayip ustune atas vinet apc vb temizlik urununu sulandirarak uygulayip ustune parlatici uygulamak
3)İsi tabancasi veya fon makinasi ile kontrollu isitarak plastigi koyulastirmak
4)Hicbiri olmazsa mat boya veya plastidip ile parcayi kaplamak

Eger plastikte asinma varsa ilk 2 secenek ise yaramaz tirnaginizla uzerinden gectiginizde eger katman farkediyorsaniz plastik kimyasal nedeniyle erimistir. 3-4 den baska secenek bolgenin tusununve parcanin yenilenmesi aliexpreste bazi tuslar mevcut bakabilirsiniz. İse yarayan olursa sonucu paylasirsaniz diger kullaniclara da yol gosterir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri