Race Chip Kullananlar Buraya

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba. Kalkıştaki dipgaz durumunda CVT'nin tepkisizliğini azalttımı ?
Birde arabayı hiç hp testine soktunuzmu ?
kalkışta dipgaz yapınca CVT tepkisiz mi kalıyor ?

valla benim vsa devreye bi giriyor 70 km ye kadar falan çıkmıyor :D

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Soruyu yanlis arkadasa sormusum. Hondata yazilimi sonrasi tuketim degerlerinizde nasil bir degisiklik oldu ve yazilimi nerede yaptirdiniz mahsuri yoksa?

Hondata yı 1. 5 senedir kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım.
Sorun yaşayanlar muhtemelen firmanın önerdiği ayarlar dışında kendi ayarlarını yapan kullanıcılardır( cvt vitesli 1. 5 motora i, manuel vitesli için önerilen 9 psi lık ayar gibi)
Hondata çok çok uzun zamandır yazılım işinde. Abd de honda alan insanlar racechip falan bilmezler. Direkt hondata alırlar.
Şu an Türkiye de bile hondata satan resmi honda servisleri mevcut.
Hondata sadece turbo ayarı ile oynamaz. Araca remapping denilen yazılımı uygular. Yakıt karışımından, pedal açısına, turbo devrinden, motor devrine vs... kadar aracın satıldığı farklı ülkeler nedeniyle kısıtlanmış olan (vergi, emisyon ya da aynı motoru farklı beygirle satmak için yapılan pazarlama stratejileri gibi) özelliklerini aracın limitleri dahilinde yeniden programlar.
Youtube da onlarca videosu uzun dönem testleri var. Drag yarışından sonra cvt yi söküp inceleyen videolar bile mevcut.
Racechip te ise araca herhangi yazılım atılmaz. Araca takılan çipin içindeki yazılım ile araca sürekli değişik sinyaller gönderilir.Çok kabaca dersek racechip araca daha fazla yakıt harcıyormuş gibi sinyal gönderip daha fazla güç üretmesi için tasarlanmış bir yazılımdır. Burada ağırlıklı olarak turbo mekanizmasından faydalanılır. Zaten racechip ürün gamına bakarsanız atmosferik araçlar için ürünlerinin olmadığını göreceksiniz.

Ben hayatım boyunca yazılıma karşı olan birisi olarak üç farklı aracımda racechip kullandım.
Honda alınca son hız iptali için mecburen hondata aldım.
Şimdi her iki ürünü de karşılaştırınca hondatayı iyi ki almışım diyorum.

Sent from my SM-N960F using CivicTR Forum mobile app

Bgt maslak ta yaptırdım. Ben yaptırırken 600 dolardı. 100 dolar da adaptörü vardı. Onu almadım. Çünkü gerekirse ücretiz olarak yine gidip btg de işlem yaptırma imkanım var.
Hondata yıllardır honda için yazılım yapar. abd de çok meşhur.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ahmet Kayacan
Aracınız
Civic FC5 2020
Ben 2 yıldır racechip gts modelini kullanıyorum hem yakıt hem performans olarak çok mennunum

Ad Soyad
Ahmet Kayacan
Aracınız
Civic FC5 2020
Soruyu yanlis arkadasa sormusum. Hondata yazilimi sonrasi tuketim degerlerinizde nasil bir degisiklik oldu ve yazilimi nerede yaptirdiniz mahsuri yoksa?
istoçta racechip var orada yaptırmıştım gts modelini kullanıyorum yakıt tüketim değerlerinden mennunum aracıma yaptırdığım en iyi modifikasyon oldu.sitesinden aracının tam modelini aratıp yakıt tüketimine bakabilirsin.

Geri