Civic EK Radyatör deki antifiriz çamur gibi oldu sebep?

Aracınız
Honda Jazz
Sa ben 1996 model 1.6 ies bir araca sahibim bugun aracin yagini vs kontrol ederken gordumki antifiriz camur gibi olmus bu neyden dolayi olabilir ve cozumu ve temizliyi nasil gerceklesir bilgisi olan yardimci olursa sevinirim iyi forumlar .

SM-J250F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
Hocam usta değilim anlamam fakat genelde conta yanığı diyorlar

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracı zorlamadan imkan varsa çekici ile tamire götürün

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sa ben 1996 model 1.6 ies bir araca sahibim bugun aracin yagini vs kontrol ederken gordumki antifiriz camur gibi olmus bu neyden dolayi olabilir ve cozumu ve temizliyi nasil gerceklesir bilgisi olan yardimci olursa sevinirim iyi forumlar .

SM-J250F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ve aleykümselam
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Farklı nedenleri olabilir.
- Conta yanmış ise yağ sisteme karışır.
- Çeşme suyu kullanıp. Sonradan antifiriz koyulursa zamanla oluşan bütün pası kiri çıkarır çamur oluşur.
- Uzun süre değişmeyen antifirizde bu konuma gelebilir.
> Her halükarda sistemin basınçlı su ile iyice temizlenmesi gerekiyor. Sonra inorganik antifiriz ile saf suyu %50 oranında karıştırıp takip etmek lazım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Honda Jazz
Conta yanmis ise hararet yapmasi lazim degilmi aracta oyle bir problem yok diyolarki radiatorun icini bosalt 1 litre sirke ve su doldur 10 dk calistir ve tamamen temizlenene kadar su doldur diyolar yarari varmidir ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Conta yanmis ise hararet yapmasi lazim degilmi aracta oyle bir problem yok diyolarki radiatorun icini bosalt 1 litre sirke ve su doldur 10 dk calistir ve tamamen temizlenene kadar su doldur diyolar yarari varmidir ?
> Ben ihtimalleri söyledim. Bunlar kontrol edilip problem bulunmaya çalışılır. Aracınızın geçmişini siz bizden daha iyi bilirsiniz. Conta yansa su azalır, kapağı açtığınızda köpükler çıkar, egzosdan ise beyaz duman gözükür. Hararet için ya su seviyesi çok azalması gerek veya devir daimde problem olması lazım veya fan çalışmamalı. Bunlar yoksa bu şık elenebilir.
> Sistem için temizleme solüsyonları var. Fakat sirke ile bir tecrübem olmadı. İşin ehilleri ile istişare etmek gerekiyor.

Geri