rölentide titreme sorunu

Ad Soyad
Enes Çelikdemir
Aracınız
Civic FB7 2012
Herkese merhabalar. Asıl konu başlıkta belirttiğim gibi araç rölentide titriyor. Bu konu hakkında forumda bir çok konu var farkındayım fakat çözüme ulaşamadık benim sorunum bir tık daha farklı ben aküden olduğunu düşünüyorum.
* Araçta yaz kış fark etmez klima açık kapalı fark etmez benzin lpg fark etmez arabanın havalandırma fanları çalıştığı zaman arabanın rölantisinde dalgalanma titreme oluyor.
böyle bir arıza ile karşılaşan, tecrübesi olan var mıdır ?

mturker

Özel Üye
Herkese merhabalar. Asıl konu başlıkta belirttiğim gibi araç rölentide titriyor. Bu konu hakkında forumda bir çok konu var farkındayım fakat çözüme ulaşamadık benim sorunum bir tık daha farklı ben aküden olduğunu düşünüyorum.
* Araçta yaz kış fark etmez klima açık kapalı fark etmez benzin lpg fark etmez arabanın havalandırma fanları çalıştığı zaman arabanın rölantisinde dalgalanma titreme oluyor.
böyle bir arıza ile karşılaşan, tecrübesi olan var mıdır ?
Merhaba öncelikle akunuzu olcturun elektrikçi olması gereken değeri soyleyecektir.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Yaklaşık 5 gün önce bende de boru yırtılması sebebiyle gittiğimde ustam boruyu söktü ve kelebek şimdiye kadar hiç temizlenmediği için kirlenmiş.
Ustam balata spreyi gibi birseyle ve fırçayla kelebek kısmına sökmeden temizledi ama içerden başka biriside gaz pedalına ara ara bastı. Sanırım kapakları açıp kapatmak için yaptılar. Sonra yeni boruyu takıp aracı çalıştırdılar ve tablet gibi birşeyle direksiyon altına girip adaptasyon programı attılar. Sonra araç 10 dakika rolantide çalıştı ve son kontrol edip teslim ettiler.
Şuan hiçbir sıkıntı yok çok şükür. Bende yapılan işlem bu şekilde.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Enes Çelikdemir
Aracınız
Civic FB7 2012
Boğaz kelebeğine gelen boruyu söktüm. Würthün boğaz kelebeği temizle spreyi ve diş fırçası ile güzelce temizledim. Kontak açıkken gaza basınca kelebek konum değiştiriyor kelebeği farklı konumlara alıp güzelce temizledim sonrasında sökülen parçaları geri takıp arabayı çalıştırdım. İlk çalışması zor oldu. Çalıştıktan sonra belli bir devirde belirli bir dakika sabit tutuyorduk o kısmını net hatırlamıyorum youtubede bununla ilgili video vardı orada belirtiyor bunu. Daha sonrasında rölentide 10 dk çalışır şekilde bıraktım ve adaptasyon süreci bitmiş oldu

Geri