Rötuş

agit

0
Aracım ön kaputta taş izleri mevcut.rötuş boya yapsam mı? Servis kötü görünebilir dedi.paslanır diye yapmak istiyorum.ne dersiniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Rötuş yapmanızda fayda var. Bence paslanmasından iyidir.

Aracım ön kaputta taş izleri mevcut.rötuş boya yapsam mı? Servis kötü görünebilir dedi.paslanır diye yapmak istiyorum.ne dersiniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Rötuşun amacı paslanmayı önlemektir. Zİra taş sekmeleri vs. araçta ilk olarak vernik katmanını sonra boyasını almakta ve nihayetinde saca kadar inmesine sebep olabilmektedir..
Burada önemli olan rötuşun mümkün olduğunca göze batmayacak şekilde fırçayla filan değilde kürdanla, iğne ucuyla yapabilmektir.Hatta bu iş için satılan rötuş kalemleri bile var. ancak biraz pahalı. Rötuş adı üstünde rötuş. yani her türlü belli olacaktır. bunu minimize etmek biraz size kalıyor. tavsiyem rötuştan sonra şeffaf koruma filmi kullanmak. uzun vadede etkili bir koruma sağlayacaktır.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Rötuşun amacı paslanmayı önlemektir. Zİra taş sekmeleri vs. araçta ilk olarak vernik katmanını sonra boyasını almakta ve nihayetinde saca kadar inmesine sebep olabilmektedir..
Burada önemli olan rötuşun mümkün olduğunca göze batmayacak şekilde fırçayla filan değilde kürdanla, iğne ucuyla yapabilmektir.Hatta bu iş için satılan rötuş kalemleri bile var. ancak biraz pahalı. Rötuş adı üstünde rötuş. yani her türlü belli olacaktır. bunu minimize etmek biraz size kalıyor. tavsiyem rötuştan sonra şeffaf koruma filmi kullanmak. uzun vadede etkili bir koruma sağlayacaktır.
Bayram yolculuğunda son 500 km.deki mucurlu yollardan sonra artık bende kaput koruma yaptırayım mı acaba diye düşünüyorum :unsure:

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Bayram yolculuğunda son 500 km.deki mucurlu yollardan sonra artık bende kaput koruma yaptırayım mı acaba diye düşünüyorum :unsure:
Son yolculuktan sonra aynı konuda ben de sizin gibi tereddütteyim şu sıralar, ilerleyen zamanlarda filmi sökme, renk farkı, boyaya zarar verme vs.. durumlardan dolayı.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Yaptırmanı tavsiye ederim. Bende gerek olmadığını düşünenlerdendim. Ancak kaputta iki adet taş izini gördükten sonra yaptırmaya karar verdim. Yaptırmasaydım eminim ki şimdi o taş izleri 4~5 olmuştu.

Aracınız
Civic FC5 2016
Cam değişimi sırasında honda servisi ücretsiz rötüj yapabileceklerini söyleyince sevinmiştim. Küçük noktalara hiç ellemedikleri gibi hafif çizikleride afedersiniz iğrenç yapmışlar. Zaten aracı teslim alırken bir başkasını yaparken gördüm. Çocuğun biri parmağıyla sürüyordu. Şaka gibi. Vakit olmadığı için dalaşmak istemedim. O an aklıma opel servisi geldi. Demekli hepsi aynı b... bunların diye düşündüm.
Şimdi bu küçük noktalar için hangi kalem, boya ya da ojeyi :) önerirsiniz. Yöntem nedir?
En iyisi hakkıyla kendimiz yapalım.

Geri