Rolanti

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracım 1.5T RS (FC5), motor ısındıktan sonra kırmızı ışıkta vs durunca aracın rolantisi 700-800 rpm aralığına kadar düşüyor ve çok inceden ve önceden olmayan bir şekilde titreme yapıyor.

Son 30.000 bakımından sonra olmaya başladı sanırım bu. Serviste rolanti ayarıyla falan mı oynadılar acaba.

Sizin rolantiniz kaç oluyor ısındıktan sonra ?

Benim aracım da 1.5 turbo ve aynı problem (problem ise eğer) bende de var. 16000 km de aracım. Kırmızı ışıkta beklerken hissediyorum. Arabaya çok yabancıyım 1 ay oldu alalı. Normaldir diye düşünüyordum. Vitesi boşa alınca geçiyor. Cvt çalışma prensibinden olabilir diye düşündüm. Cvt qashqai test etmiştim ondada D de titreşim vardı N ye alınca düzeliyordu.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam brake hold açıkken deneyin bir de. Frenle vites arasında bi bağ olabilir ve istemesek de tam olarak frene basamıyor olabiliriz. Bende 1.6 eco model var ama frende titreme hissediliyor ama brake hold açıkken o titreme gidiyor gibi hissettim ben. Algıda yanılıyor olabilirim de.

Bir de arkadaş rölanti devrinin düştüğünü söylemiş. Doğru, aynısı bende de oluyor. N ye alınca rölanti devri yükseliyor ve titreşim duruyor. D ye alınca düşüp titreşim yapıyor. Brakehold deneyeceğim, mantıklı geldi. Uzun yıllar dsg kullandım. Çok yabancıyım Honda'nın sistemine. Problem mi değil mi anlayamadım.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam brake hold açıkken deneyin bir de. Frenle vites arasında bi bağ olabilir ve istemesek de tam olarak frene basamıyor olabiliriz. Bende 1.6 eco model var ama frende titreme hissediliyor ama brake hold açıkken o titreme gidiyor gibi hissettim ben. Algıda yanılıyor olabilirim de.
Brake holdda kullanıyorum zaten hep.

Hatta ondan mı yapıyor acaba diye bide üzerine kendim frene basıyorum ama ufaktan titriyor.

Ama ilk aldığımda böyle bir şey yoktu.

Aracınız
Benim 2017 rs tede var bu sorun. Arac ısınınca D de veya S de bekleyince devir normalde 700de iken 600e dusuyor ve titriyor. N de ve R de kesinlikle yapmiyor. Bir kac ay once sadece eco mod acikken yapiyordu son zamanlarda eco kapaliykende yapmaya basladi. En basta yoktu sonra ara ara siklasmaya baslayinca Eskisehirde ufuk hondaya gittim. Basta camur atmaya kalktilar pedalbox vs taktiniz mi diye, sonra araştırıp donucez kimseden bu şikayet gelmedi dediler 1ay gecti arayan soran olmadi. Gecen hafta gittim aramadiniz dedim araci alip envayi cesit yazilim, guncelleme vs yaptilar yine duzelmedi. En sonunda baska rs getirdiler bunda da yapiyor bakin bu normal bisi deyip cozemedikleri sorunu kapattilar. Ben de baktim beceremicekler ustelemedim fazla biraktim arkasini. İllaki cozen bir servis olacaktir diye düşünüyorum ileriye dogru.

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Benim 2017 rs tede var bu sorun. Arac ısınınca D de veya S de bekleyince devir normalde 700de iken 600e dusuyor ve titriyor. N de ve R de kesinlikle yapmiyor. Bir kac ay once sadece eco mod acikken yapiyordu son zamanlarda eco kapaliykende yapmaya basladi. En basta yoktu sonra ara ara siklasmaya baslayinca Eskisehirde ufuk hondaya gittim. Basta camur atmaya kalktilar pedalbox vs taktiniz mi diye, sonra araştırıp donucez kimseden bu şikayet gelmedi dediler 1ay gecti arayan soran olmadi. Gecen hafta gittim aramadiniz dedim araci alip envayi cesit yazilim, guncelleme vs yaptilar yine duzelmedi. En sonunda baska rs getirdiler bunda da yapiyor bakin bu normal bisi deyip cozemedikleri sorunu kapattilar. Ben de baktim beceremicekler ustelemedim fazla biraktim arkasini. İllaki cozen bir servis olacaktir diye düşünüyorum ileriye dogru.

aynen 700 de sıkıntı yok ama 600 e düşüyor rolanti uzun yolda kırmızılarda.
30.000 bakımından sonra olmaya başladı güncelleme falan mı yüklediler naptılarsa.

Aracınız
aynen 700 de sıkıntı yok ama 600 e düşüyor rolanti uzun yolda kırmızılarda.
30.000 bakımından sonra olmaya başladı güncelleme falan mı yüklediler naptılarsa.
Servise muhtaç olursak vay halimize... Bosu boşuna misliyle bakım paralari ödüyoruz bu soygunculara. Sirf satarken garanti kapsaminda diyebilmek adina hersey. O da adi garanti...

Benimki bugün kırmızı ışıkta o kadar titrediki boş olan yan koltuğumdan tıkırtılar gelmeye başladı. Bu neyin nesi anlayamadım. Benzinli bir araba bu kadar titrememesi lazım boşa alınca geçiyor.

Geri