Rs mi? Eco mu?

Arkadaşlar allah izin verirse sıfır Honda düşünüyorum ama cok kararsızım RS mi alsam yosa Eco mu die kullanan arkdaşlar vardır sizce hangisi daha mantıklı

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sizin kafa gerçekten karışık falan değil... önce araçları öğrenin...
Makyaj kasada RS yok..

Makyajlı kasada isim ve seçenekler çoğaldı.

Ihtiyaciniza göre tespit yapin

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar allah izin verirse sıfır Honda düşünüyorum ama cok kararsızım RS mi alsam yosa Eco mu die kullanan arkdaşlar vardır sizce hangisi daha mantıklı

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Çok kafa karıştıracak bir problem yok. Biri ekonomik lpg arabası. Diğeri hızlı spor arabası. Rs'ye lpg taktıran üyelerimizde mevcut o konuyuda bakabilirsiniz.
> Sürüş tarzınıza göre değerlendirmeniz yeterli. Test sürüşü yapın daha iyi karar verirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@gndzhan Çok km yapıyor iseniz Eco, yılda 10k km geçmem derseniz RS.

Aracınız
Civic FB7 2012
Öncellikle hoşgeldin.
Günümüz ekonomik şartlarına göre adı üstünde eco modelini tek geçerim. Lpg benzin fiyatlarındaki artış nedeniyle yüzde 50 avantajdır.
Eğer agrasif kullanan biriysen, uçarım kaçarım ve parada bende diyorsan kesinlikle vtec turbo derim. Günümüzde bmw 3.20 alıp yakıtı nasıl düşürürüz videoları kat ve kat artmışken iyice bir düşün derim. vtec turbo,3.20i ed ya da başka bir araba aslında hakkını hepsi veriyor. Ama altını tekrar çiziyorum benzin çok pahalı.
Zaten senin kafandaki soru eminim 'vtec turbo alsam yakıt maliyetini kaldırabilirmiyim'. Eğer bu soru kafanda olmasa cevap vtec turbo.
Allah hayırlısını versin.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Soruyu soran arkadaş bombayı bırakıp kaçmış galiba :D
Ama ben soruyu gene de kafasında bu soru olabilecek başkaları için cevaplayayım.

Şimdi burada karşılaştıracağımız 3 model var.
1- Yeni civic sedan 1.6 CVT eco elegance ve ya exe (motor-şanzıman değişmiyor).
2- Yeni civic sedan vtec turbo 1.5 CVT exe+182hp (turbo motor cvt şanzıman)
3- Yeni civic sedan vtec turbo 1.5 manuel elegance 182hp (motor 2. ile aynı şanzıman manuel)

Yakıt tüketimi sıralaması:(en yüksekten düşüğe)
2-CVT şanzımanın dezavantajı olarak şehir içi tüketimi 6,5 in altına indirmek neredeyse imkansız. Şehirler arası 5,5-6 lt yakar
3-manuel şanzıman sayesinde 5,2-5,5lt arasında şehir içi tüketim mümkün.
1-LPG sayesinde çok kasmadan da 3 nolu araçla aynı değerlerde tüketim mümkün.Şehirler arası 25-30 kuruş yaktığı söyleniyor.

Alınacak keyif sıralaması:(en yüksekten düşüğe)
3- Manuel şanzıman olduğu için hissiyat daha fazla. Ama 2 nolu araçla çokta performans farkı yok. Ama şehir içi trafikte keşke otomatik şanzıman alsaydım diyebilirsiniz.
2- CVT şanzıman hissiyatı törpülese de motor sesi ve farkettirmeden 200km hıza çıkışı keyif veriyor.
1- Atmosferik motor olduğu için diğer iki modele kıyasla performans keyfi alınmıyor.

Sonuç:
* Ben performans istiyorum ama az yaksın derseniz konfordan biraz ödün verip manuel şanzıman tercih edilebilir. Burada fiyat 1.5 CVT exe+ a göre daha ucuz olacağı gibi donanım eksiği de olacaktır.
* Performans olsun yakıtı kafama takmam, zaten uzun yolda 5,5-6 lt benim için ideal derseniz; konfor, donanım, performans olarak hepsine karşılık verecek bir arabınız olacaktır.
* Performans önemli değil sadece 182hp i merak ettim, ben ekonomi adamıyım dersenizde eco exe ve ya eco elegance, donanım talebinize göre seçilebilir.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Soruyu soran arkadaş bombayı bırakıp kaçmış galiba :D
Ama ben soruyu gene de kafasında bu soru olabilecek başkaları için cevaplayayım.

Şimdi burada karşılaştıracağımız 3 model var.
1- Yeni civic sedan 1.6 CVT eco elegance ve ya exe (motor-şanzıman değişmiyor).
2- Yeni civic sedan vtec turbo 1.5 CVT exe+182hp (turbo motor cvt şanzıman)
3- Yeni civic sedan vtec turbo 1.5 manuel elegance 182hp (motor 2. ile aynı şanzıman manuel)

Yakıt tüketimi sıralaması:(en yüksekten düşüğe)
2-CVT şanzımanın dezavantajı olarak şehir içi tüketimi 6,5 in altına indirmek neredeyse imkansız. Şehirler arası 5,5-6 lt yakar
3-manuel şanzıman sayesinde 5,2-5,5lt arasında şehir içi tüketim mümkün.
1-LPG sayesinde çok kasmadan da 3 nolu araçla aynı değerlerde tüketim mümkün.Şehirler arası 25-30 kuruş yaktığı söyleniyor.

Alınacak keyif sıralaması:(en yüksekten düşüğe)
3- Manuel şanzıman olduğu için hissiyat daha fazla. Ama 2 nolu araçla çokta performans farkı yok. Ama şehir içi trafikte keşke otomatik şanzıman alsaydım diyebilirsiniz.
2- CVT şanzıman hissiyatı törpülese de motor sesi ve farkettirmeden 200km hıza çıkışı keyif veriyor.
1- Atmosferik motor olduğu için diğer iki modele kıyasla performans keyfi alınmıyor.

Sonuç:
* Ben performans istiyorum ama az yaksın derseniz konfordan biraz ödün verip manuel şanzıman tercih edilebilir. Burada fiyat 1.5 CVT exe+ a göre daha ucuz olacağı gibi donanım eksiği de olacaktır.
* Performans olsun yakıtı kafama takmam, zaten uzun yolda 5,5-6 lt benim için ideal derseniz; konfor, donanım, performans olarak hepsine karşılık verecek bir arabınız olacaktır.
* Performans önemli değil sadece 182hp i merak ettim, ben ekonomi adamıyım dersenizde eco exe ve ya eco elegance, donanım talebinize göre seçilebilir.

Daha net anlatılamazdı herhalde

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri