Rüzgarda ön kaput sallanma

Aracınız
Bugun tarsustan eskisehire geldim ortalama 110km hizlarla giderken kaput mandali acilmista heran havalanip ucacakmis gibi geldi bi ara resmen korkup yavasladim o derece sallaniyor abartmadan söylüyorum...

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ircan

0
Aracınız
Bu kronik bir sorun. Bende 1 yili askindir fc5 eco kullanicisiyim. Ön kaput sallanmasi aldigim ilk gün yasadim ve şu hizda sallaniyor diyemiyeceğim. Ruzgarin esim sekline gore 90 dan snrada salladigini gorebilirsiniz ve bunun sebebi kaput mentese ve baglandigi yer gercekten güçsüz oluşu. Yolda giderken çakil taşi birikintisinden geçeyim dedim ve ön sâğ tekerden sanki aracin içine taşları atiyor gibi ses gelmeye başladi buda 2. Sorunu. Exe paketi mevcut ve bazen far yuksekli ayarinda sikinti cikariyor. Lpg yakitini hiç sormayin brn anlam veremedim sehir ici ve sehir disi neredeyse ayni fakat eco modunu lpg de kapali tutarak bariz yakit tuketimini farkettim ve 10 aydir hic eco acmiyorum. Servis ucreti masallahi var zaten cvt sanzuman ve atmosfrik motor omru belli hic servise goturmedim makul fiyatlara kendim yapiyorum. Kaldiki garantilik isimiz olsa servis ne yapar bilmem. C sutunu sorununu bile ucret karsiligi yapiyorlarmis. Araca bnmemin tek sebebi cvt sanzman ve atmsfrik motorun uzun ömrü diye bilirim. Yolda birakmasin yeter ve arac iç genisligi ile kasa spor gorunumu kusurlari ortuyor

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bugün hava baya rüzgarlıydı Ankara dan İzmire giderken 150 160 bandında kaput uçacak sandım 120 kere düştüm hareket yok sanırım hızla alakalı rüzgarda olunca uçtu uçacak

CLT-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim gözlemlediğim ortalama 110da ufak ufak başlayıp git gide artıyor benim araçta.. ilk farkettiğimde tedirgin etti beni, sanki kaput her an mandaldan ayrılıp açılacakmış gibi. İstanbuldan Ankaraya gidiyordum. Sonra eğer birşey olacaksa şimdi olsun, ya da sağlamsa da bileyim içim rahat etsin kafasıyla 200-210 arası yaklaşık 1 saat gittim.
Neyse ki kaput açılmadı :D

Aracınız
Civic FC5 2018
bende de vardı 130 dan sonra yapıyordu ,bin km bakımında söyledim ayarladilar,denedik yapmadı ,kaput mentesesinden ayarlamislar ama bu kez kaputu hayvan gibi. kapatmak gerekiyor yoksa kapanmiyor .kaputu acasim gelmiyor benimde .

FC5_ELEGANCE

Aracınız
Merhaba,

Ben de 2018 exe eco var 20.000 km de. forumda okudukça hızım 150 ve üzerini gördüğümde kaput sallanmasi var mı diye bakıyorum. Bir problem yok bende 150 üzerinde giderken bile rahatsız etmiyor beni.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Şu an servisteyim, bende böyle bir problem yok ama sizin için sordum elemanlara, böyle bir şikayet olduğunda ufak bir ayarla hallediyorlarmış, bilgilerinize...

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri