Rüzgarda ön kaput sallanma

Benim gözlemlediğim ortalama 110da ufak ufak başlayıp git gide artıyor benim araçta.. ilk farkettiğimde tedirgin etti beni, sanki kaput her an mandaldan ayrılıp açılacakmış gibi. İstanbuldan Ankaraya gidiyordum. Sonra eğer birşey olacaksa şimdi olsun, ya da sağlamsa da bileyim içim rahat etsin kafasıyla 200-210 arası yaklaşık 1 saat gittim.
Neyse ki kaput açılmadı :D
Ne adamsın yav...

Aracınız
Civic FC5 2018
Değerli forumdaşlar şirketin kiraladığı 2019 model Peugeot 3008 ile dün Ankara-Sinop arası uzun yol yaptım ve 120 civarı hızda aracın kaputunun sallandığını net bir şekilde gördüm aynı olay Dacia Duster’da da var hatta. Diyeceğim o ki araçlarımızı sevelim çünkü bu ve bu tarz söylentiler ne yazık ki Honda üzerinden dönmekte bu araçların ikisinde de böyle bir sorun olduğunu inanın kimse bilmiyordur , bilen varsa da dile getirmiyordur. Honda çok göz önünde olan bir marka ve gerçekten araçlarımız çok güzel bu gibi konular markayı karalama provakasyonları bana sorarsanız. Herkesin içi rahat olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar şu an 2015 model hatchback dizel civic kullanıyorum kaputta yüksek hızlarda dalgalanma yok. Daha önce 2005 model civic vardı. Bu problem (dalgalanma) vardı ve onu da kaputu açtığınız zaman farların hemen üzerinde yer alan lastik takozları çok az yükselterek sanayi de çözmüşlerdi

Aracınız
Civic FD6 2008
Değerli forumdaşlar şirketin kiraladığı 2019 model Peugeot 3008 ile dün Ankara-Sinop arası uzun yol yaptım ve 120 civarı hızda aracın kaputunun sallandığını net bir şekilde gördüm aynı olay Dacia Duster’da da var hatta. Diyeceğim o ki araçlarımızı sevelim çünkü bu ve bu tarz söylentiler ne yazık ki Honda üzerinden dönmekte bu araçların ikisinde de böyle bir sorun olduğunu inanın kimse bilmiyordur , bilen varsa da dile getirmiyordur. Honda çok göz önünde olan bir marka ve gerçekten araçlarımız çok güzel bu gibi konular markayı karalama provakasyonları bana sorarsanız. Herkesin içi rahat olsun.

Kardeş suç yine honda da. Bu kadar donanım koyup, fabrikasyon LPG ekleyip, görüntü olarak güzel bir araç yapıp ucuza satarsan olacağı bu. Kimse kusura bakmasın ama, insanlar borç harç yaparak sınıfında donanımına göre en ucuz araba Honda olunca gidip alıyor. Bu kadar maddi sıkıntıya giren insan sıfır araba aldım diye sanki Mercedes, Bmv, Audi konforu,izolasyonu bekliyor. Kaput dalgalanması çözümü çok basit bir olay. Takozu yükselt, kaput tam otursun yerine geçiyor. Hadi buna bişey demiyorum ,adam fc5 almış sonra şikayet var com a yazmış,sinyal kolu çok sert,fren pedali üstündeki demir parça ayağıma degiyor,koltuk bel ayarı yok,2019 arabada neden soğutmalı torpido yokmuş gibi saçma salak şikayetler yazıyorlar. Kardeşim alırken bu saydıkların yoksa veya sinyal kolu sertse,koltuk bel desteği ayarı yoksa neden aldın,deneme sürüşü yapmadın mı? Millete ne yarıyor biliyormusunuz,millete 2018 model araca sis farı koyup hız sabitleme eklemeyen veya sunroof koyup sis farı eklemeyen(birde metalik renk farkı alacak) passati 164 bin e vereceksin sesi çıkmayacak.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kardeş suç yine honda da. Bu kadar donanım koyup, fabrikasyon LPG ekleyip, görüntü olarak güzel bir araç yapıp ucuza satarsan olacağı bu. Kimse kusura bakmasın ama, insanlar borç harç yaparak sınıfında donanımına göre en ucuz araba Honda olunca gidip alıyor. Bu kadar maddi sıkıntıya giren insan sıfır araba aldım diye sanki Mercedes, Bmv, Audi konforu,izolasyonu bekliyor. Kaput dalgalanması çözümü çok basit bir olay. Takozu yükselt, kaput tam otursun yerine geçiyor. Hadi buna bişey demiyorum ,adam fc5 almış sonra şikayet var com a yazmış,sinyal kolu çok sert,fren pedali üstündeki demir parça ayağıma degiyor,koltuk bel ayarı yok,2019 arabada neden soğutmalı torpido yokmuş gibi saçma salak şikayetler yazıyorlar. Kardeşim alırken bu saydıkların yoksa veya sinyal kolu sertse,koltuk bel desteği ayarı yoksa neden aldın,deneme sürüşü yapmadın mı? Millete ne yarıyor biliyormusunuz,millete 2018 model araca sis farı koyup hız sabitleme eklemeyen veya sunroof koyup sis farı eklemeyen(birde metalik renk farkı alacak) passati 164 bin e vereceksin sesi çıkmayacak.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam Honda'yı ve Honda TR'yi bu şekilde savunmak bana doğru gelmiyor, araç üretiyorsan kusurlarını eksikliklerini kabul edeceksin, bu gayet net birşey,

Ucuzmuş, 20 yıllık teknolojiye sahip, avrupa genelinde 3-5 ülke haric yasal olarak satmalarının bile mümkün olmadığı motoru sözüm ona ucuza satmak marifet değildir. Hele hele aracı satıp keyfe keder bakım periyodunu düşürüp bana mahkumsun diye serviste de piyasanın çok üzerine fiyat çekmek hiç marifet değildir.

Tamam insan ne aldığını ne kadar para verdiğini bilmeli beklentisini ona göre tutmalı ancak firmanın da sorumluluklarından kaçmaması malının arkasında durması lazım.

hocam bu sinop yolunda sıkıntı var bence, çok rüzgar alıyor. bende Sinop yolunda farketmiştim, takoz ayarı yaptırdım. uzun yola çıkmadım sonrasında.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri