Civic FK7 Sadece merak :) - Motor Modifiye

Xedos

Özel Üye
PRL cold air intake yapmayacaksanız mantıklı değil, ısı kalkanı yok. Filtrenin kafa kısmının olduğu yok çok sıcak hava çekiyor.
Kaput altı dediğiniz gibi çok ısınıyor bu yüzden intake borusuna ısı battaniyesi tavsiye ederim.

MST filtreyi aşağıdaki linkten aldım ama stok yok sanırım şuan. direk mstnin sitesinden de getirtebilirsiniz.

powershop mst

Rev9 intercooler BTG Maslak getirtiyor.

DP-FP custom gerisi orjinal egsoz.

BTG Maslakta HB (fk7) lere uygun komple catback egsoz var. düşünebilirsiniz. dp-fp ile birlikte spor susturucusuna kadar yaptırılabiliyor.

Sedanların bagaj havuzunun altında davlumbaz olduğu için direk ortadan düz çıkış olmuyor.

27won mecbur amerikadan ithal etmek gerekiyor başka alım şansı yok. ama fren büyütmek çok fark ediyor, şişme tutmama pedal yumuşaması kalmadı fren kitinden sonra.
Gökhan hocam sondan başlayayım. 27won'u çok beğendim. frenleri geliştirmenin yararı tartışılmaz zaten

BTG komple bir paket yapmış CAI kit, komple catback, intercooler vs vs 1200USD. Tüm parçalar Rev9 dediler. Rev9 olunca kabul edilebilir geldi fiyatı da ucuz yalnız iş sanırım pek göründüğü gibi değil. rev9'da manuel için bir çok ürün tasarımı yok. Hatta sitede bir CAI var Civic X için ve onda da adamlar CVT ONLY!! diye bağıra bağıra uyarmış. yani demem o ki o ürünler Rev9'dan başka herşey olabilir. Toplamda fiyatı iyi ama işe yaramazsa ben ne anladım ve kaldı ki ben egsoza dokunmak da istemiyorum. gerçi bu sözü ileride yalayabilirim çünkü bottleneck haline gelince ona da sıra gelecektir ama önden çekiş araçta bna gerekmeyebilir. bu BTG maslak konusu kenards dursun.

MST güzel ürün ve adamlarla da görüştüm. oradan yollamaları ürün kadar tutuyor ve her ne kadar gümrük fatura kayıtlarında yardımcı olacaklarını belirtseler de olası masrafları ekleyince CAI bir kit için bedel 750$ gibi bir şey tutuyor ki çok yazık. yani daha yolun başı. filtre yahu bu. yurtiçinden bulamadığımız ve yakın zamanda değişen mevzuat saçmalığı yüzünden doğan maliyetlere bakar mısınız

şimdi iki seçeneğim doğdu. Ekim ayında bi ingiltere yapma şansım var yüksek ihtimalle. buradan bir araba alıp geleceğiz arkadaşa. dolayısıyla ciddi bir miktar ürünü bagaja atıp getirebilirim. malum bizim araçlar da ingiliz ve orada meraklısı da çok olduğundan ürün bulmak kolay olabilir (varsayım) ya da kızkardeşim Amerika'da yaşıyor. Fi tarihinde gelirken yanına bir eyler aldırabilirim ama mesela oradan alınacak en iyi ürün 27won ve öyle bagajda gelecek bir ürün sayılmaz.

kısacası canım cok sıkıldı. ülkede ürün yok. hemen her şey ya çakma çin işi ya da hiper maliyetle ithal olmak durumunda.

Geri