Sag önden gelen ses

Aracınız
Civic ES7 2003
selamünaleyküm aracım 2003 honda hatchback 2 ay önce ust kapak contasi degisti sehir ici kullanım yapıyorum genelde gecen uzun yolda 100 km hızdan sonra sag ön taraftan hiltinin taşı kırdığında cikan sesin aynisi gibi bir ses gelmeye başladı ayağı gazdan cekincede geliyor acaba nedendir nereden geldiğinde tam anlamadım motordanmi sag ön tekerden mi daha önce yaşayan oldumu

SM-A315F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Ve aleykümselam. Geçmiş olsun.
> Sağ ön yer denilince akla alt takım ve amortisör geliyor.
> Duvar yankı testi ve bozuk yol testi yapmak lazım.
> Conta ile bir irtibat kuramadım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic ES7 2003
Valla bana sag on gibi geldi hani büyük kepçeyler buyuk kayaları kirdiklarinda ta ta ta diye bir ses çıkar ya ayni oyle bir ses bilemedim 100 km hızı geçtikten sonra çıkıyor birde daha düşük hızda hic ses gelmiyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Valla bana sag on gibi geldi hani büyük kepçeyler buyuk kayaları kirdiklarinda ta ta ta diye bir ses çıkar ya ayni oyle bir ses bilemedim 100 km hızı geçtikten sonra çıkıyor birde daha düşük hızda hic ses gelmiyor

O bölgeyi iyi araştırmak lazım. Ses çoksa bariz bir şey olmalı. Conta değişiminden sonra takılan parçalardan sabitlenmeyen boşta kalan varsa o bile yüksek hızda ses yapar.
Motor rolantide iken kaput açık gaz telini çek kesiciye girsin bu tarz ses kontolü yapılabilir. Motordan kaynaklı ise belli olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız

Hocam alt taraftaki plastik muhafazalardan biri gevşemiş olabilir mi? Hızlandıkça rüzgar sebebiyle hızlı hızlı sallanıp dediğiniz gibi ses çıkartabilir.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri