Şanzıman Yağı Değişimi

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben aracımı 8 defa bakıma soktum 5i serviste olmak üzere toplasan anca 4bin lira belki vermişimdir. Ben bu paraları çok absürt buluyorum.

Aracınız
Civic FD6 2008
Ben aracımı 8 defa bakıma soktum 5i serviste olmak üzere toplasan anca 4bin lira belki vermişimdir. Ben bu paraları çok absürt buluyorum.
Yetkili servislerin sıfır araç satışında kâr marjını düşük tutuyor galiba Honda Türkiye diyeceğim ama bayiler arası satış fiyatlarında 3-4 Bin fiyat oynayan yerler var. Onun için çok düşükte değildir sıfır araç satışında kârları. Adamlar servis bakımdan parayı vuruyor zaten. 200 TL masrafı olmayan bakımdan 1200 TL fiyat çekiyorlar.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benim şahsi düşüncem bizim araçların kronik problemleri yok öyle garantilik. Eğer aracı satmayı düşünmüyorsanız garanti için her bakım binlerce lira boşa vermeye gek yok. Servise göre garanti kapsamında olan parçalar ise aşınmayan parçalar. Bir de motor. Bir sorun olduğunda çoğu zaman servisin insafına kalıyor garanti olayı. Garanti dışı deme lüksler çok çok kolay inanın. Eğer araçla ilgilenen biri değilseniz, kafam rahat olur en iyisini servis bilir derseniz, servise paraları bayılın onlar halleder mantığı en temizidir. Yok arabamla ilgileneceğim derseniz servisten daha ucuza ve daha iyi bakabiirsiniz aracınıza.

Hocam zaten FC5'lerde garanti filan çalışmıyor. FC5'i olan herkese özel servis öneririm. Ben Honda ile davalı olduğum için her ihtimale karşı ilk bakıma yetkili servise götürdüm Ankara'da. Bundan sonra kapılarının önünden geçmem.

Aracınız
Civic FC5 2017
Olmaz olmaz, sonra şanzımanın sorun çıkartacağı tutar. Garantide sorun yaşarsınız.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

CVT şanzımanı kullanım kılavuzunda anlatıldığı gibi kullanır ve yağını da vaktinde değiştirirseniz hiçbir sorun yaşamazsınız. Zaten garanti yok FC5'te. Yasal zorunluluktan dolayı 2 yıl garanti vermiş görünüyorlar ama uygulamada sıfır!

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Yetkili servislerin sıfır araç satışında kâr marjını düşük tutuyor galiba Honda Türkiye diyeceğim ama bayiler arası satış fiyatlarında 3-4 Bin fiyat oynayan yerler var. Onun için çok düşükte değildir sıfır araç satışında kârları. Adamlar servis bakımdan parayı vuruyor zaten. 200 TL masrafı olmayan bakımdan 1200 TL fiyat çekiyorlar.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet öyle bir politika izliyorlar gibi duruyor. Ciddi manada bir indirim yapıyorlar liste fiyatına göre. Ben Eco elegance aracımı alırken liste fiyatı 81.500TL idi ve aldığım fiyat ise 71.500TL + alt izolasyon + navigasyon + seramik kaplama ve kaput film koruma+ bagaj havuzu ve tüm camlarda cam filmi... Ancak servise gittiğimde de yağı - filtremi kendim götürdüm ilk götürüşümden sonra. Bu nedenle ödediğim bakım ücretleri 300-400 arasında oldu genelde.

Geri