Şanzıman yağı değişmezse?

Aracınız
Civic FB7 2014
@vanheru hocamın bahsettiği bu yağ,

Ben şubat ayında n11den satın almıştım, Mayıs sonunda değişim yaptırdım, 6000 km. civarı yaptım ve şimdilik bir sıkıntı yaşamadım, bu yağı satın alıp kendinizde dışarıda değiştirtebilirsiniz.

filtre değişimide gerekiyormu peki ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
filtre değişimide gerekiyormu peki ?
Filtre değişiminin genelde 100bin km.den sonraki şanzıman yağı değişimleriyle birlikte yapılması bana daha mantıklı geliyor, bence şimdilik yağı değiştirin, bir sonraki şanzıman yağı değişiminde filtre ile birlikte değiştirirsiniz (periyot 40bin km/2 yıl) (y)

Aracınız
Civic FB7 2014
Filtre değişiminin genelde 100bin km.den sonraki şanzıman yağı değişimleriyle birlikte yapılması bana daha mantıklı geliyor, bence şimdilik yağı değiştirin, bir sonraki şanzıman yağı değişiminde filtre ile birlikte değiştirirsiniz (periyot 40bin km/2 yıl) (y)

Araç 93binde daha önce ne şanzıman yağı nede şanzıman filtresi değişmemiş

Aracınız
Civic FD6 2010
servis 580 tl fiyat verdi. Otopratiklerde de şanzıman yağı değişimi yapılıyormuş. Önerirmisiniz?

Şanzuman yağını mutlaka ama mutlaka yetkili serviste değiştir, bu araçlar için gerisi teferruat. Ticaride kullanılmış 450 binde bu araçlar var, (ok gibi, fısır, fısır hizmet veriyor) şanzuman yağını 3'e 5'e bakma serviste değiştir, sonrasında da, tepe tepe bin, araba sana değil, sen arabaya bin. (Otomatik şanzuman arıza yapar ise, uykuların kaçabilir)

65.000 km de 2013 model aracımın şanzıman yağını değiştirdim Honda terakkide , 360 TL’ye değiştirdiler , bence yüksek bir fiyat değil , içiniz rahat olsun mutlaka değiştirin , benim aracımın vites geçişleri, araba çalışırken çıkan sesi bile değişti

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
Şanzıman yag cubugunu çekıp peceye silin Yenı degısmıs yag pembemsı, orta derece kullanılmıs yag rengı cok hafıf kahve, acıl degımesı gereken yağ rengi koyu kahve sıyahımsı olur Yag rengıne göre degısım vaktını takıp edebılırısınız. Tam otomatıkler 80 100 bın de bır, Cvt ler 40 bın de bır degısım perıyotu bıldıgım kadarıyla
otomatik-sanziman-yag-kontrolu.jpg

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba şanzıman yağı değişmezse ne olur ? Aracım 2015fb7 93 küsür binde ve halen orijinal şanzıman yağıyla duruyor. Vites geçişlerinde herhangi bir sıkıntı, ses yok. Hafta sonu servise gidip değişmeyi düşünüyorum fakat bir arkadaşım aklımı çeliyor. Kendisinde de 2010 civic otomatik var ve halen değişmemiş şanzıman yağını ve ısrarla değişmememi belirtiyor. Ne dersiniz ?
bundan önce volvo 2012 model s60 2.0 t aracım vardı şanzıman yağı için ustayla görüştüğümde 2.0 lar için gerekmiyor 1.6 tılarda çok şanzıman sornu var 45 binde bir değişmesi lazım demişti maslakta viking ve evo daki ustalarsa servis de yazı var ama şanzıman yağının bir problem olmadan değişmemesi gerektiğini asıl sıkıntının değiştikten sonra olabiliceğini söylemişlerdi gelde çık işin içinden cvt şanızman farklıdır belki

Geri