Sararan ön kaput şeffaf korumayı eski haline getirme

Aracınız
Aracımın ön kaput şeffaf koruması baya sararmıştı. Sökmeyi bile düşünüyordum. Çif krem ile ıslatarak bulaşık süngerinin yumuşak yüzeyi ile bastırmadan dairesel hareketlerle sildim ve bol su duruladım. Sararmadan eser kalmadı. Korumaya ya da boyaya zararı olur mu bilmiyorum. Böyle bi sıkıntısı olana çözüm önerisi olabilir. IMG_2449.JPGIMG_2450.JPG

Kün feyekün..

Ekli dosyalar

• IMG_2449.JPG
    IMG_2449.JPG
    144.4 KB · Görüntüleme: 46
Sökmeye karar verirseniz kesinlikle kendiniz sökmeyin. Lakin ben söktüm sıcak su dökerek sökmez olaydım. Tüm yapıştırıcı kaputta kaldı. O yapışkanı kaputtan sökene kadar neler çektim anlatamam.
Mutlaka bu işlerle uğraşan bir yere gidip söktürmek lazım.

FD6 - FB7

Bu bilgi çok işime yarar hocam çok sağolasın. Bende de vardı. Bi ara cam filmi yaptırmaya gittiğimde özel bakım yapılması gerekiyor diye uygulama yaptılar. Ben de zannediyorum ki hep öyle olacak. Bir dahaki sefere para isterlerdi ama gerek kalmadı bu uygulamayı yaparım

Aracınız
@Can çif yüzeyi baya çizer kaportaya asla sürmem ama kapmala naylon olduğu için sulandırarak yumuşak süngerle sildim. Çok zorlamadan hemen çıktı zaten. 5 dk filan sürdü temizleyip durulamam. Eski hali gözü çok rahatsız ediyordu . İnşallah dediğin gibi daha çabuk sararma yapmaz. Bekleyip göreceğiz bakalım.

Kün feyekün..

Geri