Şarj etmeme sorunu (Bağlanan USB cihazıyla şarj etmeme sorunu oluştu)

Aracınız
Civic FC5 2021
Merhabalar arkadaşlar,
Forumda yeniyim, konuyu yanlış yere açtıysam affola. (Aracın terimleri hakkında bilgim fazla yok.)

Telefonu USB ile bağladığımda aşağıdaki gibi bir uyarı çıkıyor. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba ?
İki farklı USB kablosu ile denedim, ikisinde de aynı uyarıyı verdi.
https://www.hizliresim.com/plllaah
Kablolardan bir tanesi orijinal telefon kablosu üstelik.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Sorunu buldum arkadaşlar;
Diğer arkadaşlara Yardımcı olması açısından açıklayayım.
USB'ye takıldığında nasıl kullanmak istiyorsunuz diye soru soruyor, bunu sadece şarj dediğinizde hiçbir problem kalmıyor.
İyi forumlar..
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar arkadaşlar,
Forumda yeniyim, konuyu yanlış yere açtıysam affola. (Aracın terimleri hakkında bilgim fazla yok.)

Telefonu USB ile bağladığımda aşağıdaki gibi bir uyarı çıkıyor. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba ?
İki farklı USB kablosu ile denedim, ikisinde de aynı uyarıyı verdi.
https://www.hizliresim.com/plllaah
Kablolardan bir tanesi orijinal telefon kablosu üstelik.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Merhabalar,
Bağlantı işlemini her iki usb girişinden de denediniz mi?(Hem konsol altı hemde kolçak içi) Buna rağmen aynı hatayı mı veriyor?
Normal şartlarda orijinal kablo ile bu sorunu vermemesi lazım. Kullandığınız telefon modeli nedir ve kutu içinden çıkan kendi kablosu olduğuna emin misiniz?
Bu şekilde sormamın nedeni orjinal kablo ile bu hatayı vermemesidir.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
benim bildiğim Civic in bu modellerinde iki tane USB girişi var birisi telefon bağlantısı için yani android auto apple car play e ekran yansıtma, diğer ise kolçak içinde sadece USB bellek kullanımı için eklenmiş

Eğer USB bellek takılan kolçak içine telefon bağlarsanız şarj etmez çünki burasının akım değeri yaklaşık 300mAh civarında ancak telefon soketi olan USB ön konsol altındadır ve onun değeri ise 1500mAh dir.

USB konfigürasyonunu bu şekilde yapmanız gerekir.

Eğer kalitesiz USB bellekten müzik dinlemeye kalkışırsanız zaten Civic in USB soketi flash belleği kısa sürede bozuyor, aynısı telefonu bağladığınız ön konsol altındaki soket içinde geçerlidir eğer burada eski bir telefon takarsanız yada kötü kalite kablo ile bağlarsanız risklidir.

Aracınız
Civic FC5 2021
Merhabalar,
Bağlantı işlemini her iki usb girişinden de denediniz mi?(Hem konsol altı hemde kolçak içi) Buna rağmen aynı hatayı mı veriyor?
Normal şartlarda orijinal kablo ile bu sorunu vermemesi lazım. Kullandığınız telefon modeli nedir ve kutu içinden çıkan kendi kablosu olduğuna emin misiniz?
Bu şekilde sormamın nedeni orjinal kablo ile bu hatayı vermemesidir.
Her iki USB'den de denedim, sonuç aynı. Buna rağmen aynı hatayı veriyor.

Sorun bugün düzeldi. Herhangi birşey yapmadım üstelik :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız
Civic FC5 2021
Sorunu buldum arkadaşlar;
Diğer arkadaşlara Yardımcı olması açısından açıklayayım.
USB'ye takıldığında nasıl kullanmak istiyorsunuz diye soru soruyor, bunu sadece şarj dediğinizde hiçbir problem kalmıyor.
İyi forumlar..

Çözüm
Geri