Civic ES7 Selamın aleyküm

Ad Soyad
Ahmet inanç
Aracınız
Civic ES7 2005
İyi akşamlar değerli Honda ailesi bi konu arz etmek istiyorum; aracım 2005 model 242 binde sabahları ilk marşta 1000 devirde çalışırken şimdi 2000 bin devirde çalışıyor ısınana kadar böyle ısındıktan sonra tamamen düzeliyor gerekli temizlik kontrol adaptasyon yapıldı ısınına kadar ara ara geri çekilme vuruntu da yapıyor sizce nedir başına gelen oldu mu yardımcı olursanız sevinirim subap ayarında olma ihitimali var mıdır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
Aracı görmediğimiz için sadece tahmin edebiliriz.
Subap ayarı, bujiler kontrol edilir. EGR temizliğinin faydası olur. Benzinde kullanılarak test edilir. Benzinde normal durum yakalanır, ardından lpgde test edilir.
Boğaz kelebeği temizliği sonrası rölantinin normale dönmesi bir kaç gün sürer.

Ad Soyad
Ahmet inanç
Aracınız
Civic ES7 2005
Teşekkür ederim Ahmet bey subap ayarı hariç diğer hepsi kontrol edildi sorun problem yok lakin bi arkdaşın da başına bu durum gelmiş termostat değişince düzelmiş ısı müşürü ecuya yanlış bilgi ilettiği için şimdi benim aklıma yakılan termostat mekanik parça değil mi etkisi nedir kafamı karıştırdı.
Ki benim ısı müşürüm serviste orjinal değişti.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Rica ederim. Isı müşürü aracın su sıcaklığını her daim takip eder. 97 derecede ecuya fan açtırır. Termostat ise 77-80 derece arasında aktif olur. Radyatördeki suyu motara yönlendirir. Arkadaşınızda değişen ısı müşürüdür. Şuan için sizin araca subap ayarı yapılıp. Benzinde test etmek kalmış gibi duruyor.

Ad Soyad
İlyas Aksoy
Aracınız
Civic FC5 2021
Benzer bir durum bir arkadaşın başına gelmişti birkaç usta gezdiler birkaç parçada değişti. Ankara'da sadece Honda servis hizmeti veren bir yer vardı sonunda orası çözmüştü.

Geri