Civic FC5 Sensör Sistemi Kontrol Edin Uyarısı

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar, fotodaki uyarıyı aldım.
Hava yağmurlu ondan mı yaptı bilmiyorum, var mı daha önce karşılaşan? Bir süre sonra kayboluyor, Acaba nedendir?
Teşekkürler.

Image1682617441.659167.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba, @WolfRaM
Bir kac konuda bahsedilmisti bu uyari hakkinda genel olarak basincli su ile yikamada veya asiri derecede boyle firtinali ve sagnak yagmurlu havalarda sensorlerin oldugu bolgede su birikiyor sanirim ve tekrar kurumasu biraz zaman aliyordur muhtemelen kendiliginden duzelicektir veya toz camur benzeri yada bir cisim sensor calismasinida engelliyor olabilir.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, @WolfRaM
Bir kac konuda bahsedilmisti bu uyari hakkinda genel olarak basincli su ile yikamada veya asiri derecede boyle firtinali ve sagnak yagmurlu havalarda sensorlerin oldugu bolgede su birikiyor sanirim ve tekrar kurumasu biraz zaman aliyordur muhtemelen kendiliginden duzelicektir veya toz camur benzeri yada bir cisim sensor calismasinida engelliyor olabilir.

Teşekkürler.
Sonraki gün uyarı vermedi, şimdilik öyle gidiyor, havalar yağmurlu ondan dolayı yapabilir dedim ben de, tekrarlarsa servise göstereceğim artık.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Bayram öncesi benim araçta aynısı oldu . Yağış yoktu . Akü kutup başlarını söküp 3-4 saat sonra geri takıp beyin resetlemesiyle arıza sona erdi

İlk defa duydum bu yöntemi teşekkürler.
Bu şekilde söküp beklettiğimizde araçta başka sorunlar / ayar bozulması vb yol açmıyor mu acaba?

Aracınız
Civic FC5 2020
İlk defa duydum bu yöntemi teşekkürler.
Bu şekilde söküp beklettiğimizde araçta başka sorunlar / ayar bozulması vb yol açmıyor mu acaba?

Daha önce 1 kere daha benzer bir olay başıma geldi . Bakımı yapılalı 5-6 bin km sonrası yüksek rakımlı bir yere git gel yaptım . Araç sabahına servis ışığı yaktı . Ustamla görüşmemde rakım farkından dolayı beyin karışmış olabilir yukarıda bahsettiğim akü başlarını sök sabah tak beyin kendini resetler ışık arıza gider dedi. Uyguladıktan sonra dediği gibi ışık söndü arıza işareti kalmadı . İlk fırsatta yetkili servise götürdüğümde olaydan bahsettim herhangi bir arıza vs yok dediler . Herhangi bir hasar olmadıysa bakımı güncel yapıldığı sürece bu tarz hatalar karşısında hep aynı yöntemi tavsiye ederim

Geri