Civic FC5 Seramik kaplama tavsiye

Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar aracı yıkamacıya verdim. yıkamacı aracın sağ alt tarafında boydan boya bir çizik olduğunu söyledi. dikkatlice baktım adam doğru söylüyor ama ben farkedememişim. yıkamacı aynı zamanda seramik kaplama işi yaptığını, seramik kaplama yaptırmam halinde hem aracın bu tür durumlarda zarar görmeyeceğini hem de hondanın boyasının ince olmasından dolayı aracın boya kalitesini arttıracağını söyledi. devamlı müşterisi olduğum için 1750 tlye araca würth marka malzeme kullanarak seramik kaplama yapabileceğini, bunun ömrünün de maximum 5 yıl olacağını söyledi. bu yıkamacı müşteri araçlarının hepsini fırçasız yıkar. dediği aklıma yattı. urfada bu işi en iyi yapan firmalardan birine gittim. seramik kaplama için 2500 tl. 3m cam filmi 500 tl. deri koltuklar için boss marka koltuk kılıfı 500 tl. toplamda 3500 tl 9 ay taksit yaparız dediler. normalde cam filmi 750 koltuk kılıfı 800 seramik kaplama için 3000 alıyorlarmış. toptan yapınca 3500 tl. görüş ve önerilerinize ihtiyaç var. sizce nasıl veya ne yapmalıyım? şimdiden herkese teşekkür ederim

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

akif

0
Aracınız
arkadaşlar aracı yıkamacıya verdim. yıkamacı aracın sağ alt tarafında boydan boya bir çizik olduğunu söyledi. dikkatlice baktım adam doğru söylüyor ama ben farkedememişim. yıkamacı aynı zamanda seramik kaplama işi yaptığını, seramik kaplama yaptırmam halinde hem aracın bu tür durumlarda zarar görmeyeceğini hem de hondanın boyasının ince olmasından dolayı aracın boya kalitesini arttıracağını söyledi. devamlı müşterisi olduğum için 1750 tlye araca würth marka malzeme kullanarak seramik kaplama yapabileceğini, bunun ömrünün de maximum 5 yıl olacağını söyledi. bu yıkamacı müşteri araçlarının hepsini fırçasız yıkar. dediği aklıma yattı. urfada bu işi en iyi yapan firmalardan birine gittim. seramik kaplama için 2500 tl. 3m cam filmi 500 tl. deri koltuklar için boss marka koltuk kılıfı 500 tl. toplamda 3500 tl 9 ay taksit yaparız dediler. normalde cam filmi 750 koltuk kılıfı 800 seramik kaplama için 3000 alıyorlarmış. toptan yapınca 3500 tl. görüş ve önerilerinize ihtiyaç var. sizce nasıl veya ne yapmalıyım? şimdiden herkese teşekkür ederim

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam 3 bin tl'ye seramik yaptırmam şahsen. En iyi seramiği yaptırsanız bile 2 yılın sonunda eriyip bitiyor sonuçta film gibi fiziksel bir kaplama yok ortada kimyasal bir kaplama ve siz arabayı yıkadıkça incelip bitiyor. Seramik kaplama çiziği engeller söylemi çok doğru değil bence çünkü her arabama seramik kaplama yaptırdım hepsinde de çok rahat çizildiğini gördüm. 1.000-1.500 tl arasına seramik kaplama yaptırıp bir kaç yılda bir yenileye bilirsiniz daha fazlası bence zarar.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ah bu araba dolandırıcıları,emek hırsızları insanların psikolojisi ve kesesi ile bu kadar oynamamış olsaydı da çizilen ,ezilen , büzülen yerleri tertemiz boyatabilseydik.İnsanların emeklerini haksız kazanç ile sömürme çabası bu durumu doğurdu ve bunu Türkiye piyasasından silmek nerdeyse imkansız.Ufak tefek çiziği bile boyatamaz olduk değer kaybı saçmalığına...(Kolay kazanılmıyor,insanımıza kızamıyorum ama bunun oluşmasına ortam hazırlayan haramzadeleri Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın...)

Aracınız
Civic FC5 2020
Seramik kaplama elbette boyaya ekstra bir mukavvemet katar lakin çiziklere karşı normal bir boya korumanın yapacağı etkinin ötesine geçemez.
Ancak kuş pisliğinin boyaya işlemesini geciktirir, hidrofobik özelliğiyle aracın daha geç kirlenmesini sağlar. Bunların yanında uygulamadan önce polisaj işlemi yapıldığından boya olduğunca parlar üstüne seramik atıldığı için ıslak bir görüntüyle boyaya derinlik hissi verir.
Amaç korumaysa şeffaf film kaplama öneririm ancak o da komple araç kaplandığında fiyat fazla tuzlu oluyor.
Ha olur, seramik hoşuma gitti yaptıracağım diyorsanız da; aracın başında durun ve demirtozu temizliği + kil temizliği yapılıyor mu kontrol edin. Aksi halde bahsettiğim temizlik işlemi yapılmadan polisaj yapılırsa boyada hologramlar, lekeler oluşur.

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-???? (?????)

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam ben pek memnun kalmadım seramikten. Bi defa karga pisliği seramiği boyayı delip geçti hatta :-D Dolayısıyla her yıl yapılan boya koruma uygulamasını tavsiye ederim. 150 TL'ye yapıyorlar 6-7 ay götürür nisanda yaptırırsanız. Kışın zaten olmasına pek gerek yok. Saygılar.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam 3 bin tl'ye seramik yaptırmam şahsen. En iyi seramiği yaptırsanız bile 2 yılın sonunda eriyip bitiyor sonuçta film gibi fiziksel bir kaplama yok ortada kimyasal bir kaplama ve siz arabayı yıkadıkça incelip bitiyor. Seramik kaplama çiziği engeller söylemi çok doğru değil bence çünkü her arabama seramik kaplama yaptırdım hepsinde de çok rahat çizildiğini gördüm. 1.000-1.500 tl arasına seramik kaplama yaptırıp bir kaç yılda bir yenileye bilirsiniz daha fazlası bence zarar.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
kesinlikle katılıyorum hiçbirşeye yaradığını görmedim kaplama yaptırmak en mantıklısı

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam ben servisten çıkarken direk yaptırdım; özel seramik şampuanı ve özel yıkama eldiveni kurulama havluları falan, yani seramiği iyi koruman gerekiyor. Ben 3 aydır bu şekilde kullanıyorum arabamı kılcal çizikler yok ilk aldığım gibi duruyor araba tabi benim gibi kullanırsan kılcal çizikler oluşmaz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri