Seramik kaplama temizligi

Aracınız
Civic FB7 2014
Seramik kaplama yapilina arabamizi nasil temizlememiz gerekir? Basincli suyun bir zarari olurmu tecrubesi olan arkadaslarin bilgilerine

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kaplamaya zarar vermeyen nötr ph şampuanlar ile düşük basınçlı suda yıkama yapılmalıdır. Yüksek basınçlı makine de olsa 30 cm.den fazla yaklaştırmayınca pek sorun olmayacaktır.
Yıkama sonrası kurulama sürecinde seramik kaplamayı destekleme amaçlı hızlı cila ürünleri kullanılırsa seramik kaplamanın ömrü oldukça uzun olur bence.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kaplamaya zarar vermeyen nötr ph şampuanlar ile düşük basınçlı suda yıkama yapılmalıdır. Yüksek basınçlı makine de olsa 30 cm.den fazla yaklaştırmayınca pek sorun olmayacaktır.
Yıkama sonrası kurulama sürecinde seramik kaplamayı destekleme amaçlı hızlı cila ürünleri kullanılırsa seramik kaplamanın ömrü oldukça uzun olur bence.
Katılıyorum yoruma ek olarak aracı kirliyken direk üzerine şampuan kullanmayın önce kirli suyu akıtın mümkünse çift kova yöntemi kullanın yıkamacılardaki hazır köpükler zararlı ben kovaya kendi şampuanımı kullanıyorum.

Geri